Elçiliğin dikkatinden kaçmadı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mart 1, 2024
Kıbrıs

Elçiliğin dikkatinden kaçmadı

Elçiliğin dikkatinden kaçmadı

 

Duygu ALAN
KKTC’de faaliyet gösteren bir üniversitede öğrenci olduğuna dair sahte öğrenci belgesi düzenleyen ve sahte öğrenci belgesi ile TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nde vize başvurusu yapan zanlı Opeoluwa Oluyemi ve suç ortağı zanlı Khopotso Moshoeshoe tutuklanarak dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç önüne çıkarıldı.
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis memuru mahkemede verdiği ifadede, Mayıs 2013 tarihinde zanlı Khopotso Moshoeshoe’nin KKTC’de faaliyet gösteren bir üniversiteye ait öğrenci belgesini scan ederek zanlı Opeoluwa Oluyemi adına sahte öğrenci belgesi düzenlediklerini ve zanlı Opeoluwa Oluyemi’nin söz konusu sahte öğrenci belgesi ile TC Lefkoşa Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yaptığını açıkladı.
TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nin durumu fark etmesi ile polise ihbarda bulunduğunu belirten polis, her iki zanlının da Lefkoşa’da tespit edilerek gözaltına alındığını kaydetti.


Soruşturma tamamlandı
Polis memuru, her iki zanlı hakkında da başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme, zanlıların yurt dışına çıkışını yasaklayarak bu maksatla kimlik ve pasaportlarının polise teslim edilmesine, zanlıların 2’şer bin TL nakit parayı Mukayyitlik’e yatırması ve KKTC sınırlarında bulunduklarını ispat etmeleri maksadı ile haftada 2 gün polise imza vermeleri koşulu ile ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmalarına emir verdi.

Zanlilar: Sahte öğrenci belgesi ile TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nde vize başvurusu yapan zanlı Opeoluwa Oluyemi ve suç ortağı zanlı Khopotso Moshoeshoe tutuklanarak dün mahkemeye çıkarıldı

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar