Kıbrıs

Elcil: Tarihe ikinci bir Sevr Antlaşması olarak geçecekElcil konuyla ilgili yazılı açıklamasında “CTP hükümete geldiği her dönemde UBP-DP gibi teslimiyetçi partilerin bile cesaret edemediği düzenlemeleri hayata geçirme konusunda tereddüt etmemiştir” diyerek Tek Sosyal Güvenlik Sistemi ve “Göç Yasası” gibi icraatları örnek verdi.
“Son olarak da Kıbrıslı Türkleri toplumsal varoluşa sürükleyip adamızın kuzeyinin bir çözümden sonra bile TC’nin insafına terk edilmesini sağlayan Su Protokolü’nü de hayata geçiren ne yazık ki Kıbrıslı Türklerin ‘umut’ partisi olan Cumhuriyetçi Türk Partisi’dir.1970 yılından beri verilen mücadele ve ilkeli duruş partiyi yönetenler eli ile TC’ye teslim edilmiştir” şeklinde devam eden Elcil, “Su konusunda Ömer Kalyoncu’nun atacağı imza, tarihe ikinci bir Sevr Antlaşması olarak geçeceği gibi Kıbrıslı Türk toplumunun tabutuna çakılan bir çiviyi daha oluşturmaktadır” dedi.

Elcil açıklamasını şu sözlerle bitirdi:

“Anlaşılan odur ki, yaptığı yanlışı bile kabul etmeyip, topluma iyi bir şey yapmış gibi göstererek yutturmaya çalışan CTP yönetimi anlayışı ile yürünecek yolumuz kalmamıştır. Gün TC’nin dayatmalarına ve onun yerli işbirlikçilerine karşı mücadele günüdür”.

Başa dön tuşu