EL-SEN: İki Kıb-Tek çalışanı darp edildi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

EL-SEN: İki Kıb-Tek çalışanı darp edildi

kıb-tek çalışanı darp edildi

EL-SEN iki Kıb-Tek çalışanının darp edildiğini açıkladı.

 

El-Sen Genel Sekreteri Ersan Kaşif yayınladığı yazılı açıklama ile borcundan dolayı Salih Tüfekci’ye ait beton şantiyesinin elektriğini kesmek üzere gidildiği sırada iki Kıb-Tek çalışanının darp edildiğini belirtti. Kaşif açıklamasında “Çalışanlarımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınar, ilgili şahıslar hakkında yasal sürecin başlatılmasını için güvenlik güçlerini bir an önce göreve davet ederiz.” ifadelerine yer verdi.


Açıklama şöyle

   Bugün öğlen saatlerinde Mağusa Bölge Amirliği’ ne bağlı ekiplerin borcundan dolayı Salih Tüfekci’ye ait beton şantiyesinin elektriğini kesmek üzere gidildiği sırada oradaki yetkililer tarafından kendilerine çalışmanın devam ettiği belirtilmiş, kesinti yapılmaması için on dakikalık bir süre talep edilmiş ve çalışma tamamlandıktan sonra kesintinin yapılması istenmiştir.

Bunun üzerine ekibimiz başka bir bölgedeki göreve gitmiş ve yarım saat sonra enerjiyi kesmişlerdir. Görevini tamamlayan ekibimizin şantiye içerisinde önü kesilmiş ve iki çalışanımız darp edilmiştir. Darp edilen çalışanlarımız hastaneye sevk edilmiş, tedavileri tamamlandıktan sonra polise şikayette bulunmuşlardır.

Çalışanlarımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınar, ilgili şahıslar hakkında yasal sürecin başlatılmasını için güvenlik güçlerini bir an önce göreve davet ederiz.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar