Yaşam

Egzersiz sırasında orgazm olunabilir!Egzersiz sırasında orgazm olunabileceğini biliyor musunuz? Peki hangi egzersizler orgazm yaşatabiliyor? Bisiklete binmek, ağırlık kaldırmak, yoga yapmak gibi aktiviteler karın kaslarını etkiliyor. Ancak spor salonlarında kullanılan bazı aletler de özellikle bisiklet şeklinde olanlar erojen bölgeyi etkileyerek orgazma neden olabiliyor.

Indiana Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre 5 kadından 1′i egzersiz esnasında kontrolü kaybettiğini söylerken, 10 kadından 4′ü de egzersiz sırasında orgazm zevki yaşadığını ifade etti.

Bazı uzmanlar egzersiz sırasında orgazma, yani coreorgazma şüpheyle yaklaşsa da varlığına inananlar mevcut. Seksolog Rayka Kumru, “Orgazm olunduğunda karındaki kaslarda da muazzam bir kasılma oluyor. Özellikle karın bölgesine çok yüklenen bazı egzersizler sırasında bazı kadınlar orgazm yaşıyor” diyor.

Formsante dergisine verdiği röportajda Kumru, orgazmın cinsel organa eşitlenmek zorunda olmadığını söyleyerek orgazm hakkında şu açıklamayı yapıyor: “Tantra öğretisinde cinsel birleşme öncesinde 10 dakikalık dokunma vardır. Bu, bütün vücuttaki sinirleri uyandırır. Orgazm sadece cinsel organda yaşanan bir aktivite değil, vücudumuz orgazm oluyor. Karın kaslarımız kasılıyor, gözbebeklerimizde değişim oluyor. Bu da dönüp dolaşıp kadın erkek orgazmı konusuna geliyor.”

“Orgazm, penis ve vajina odaklı görünüyor. Biraz farklı yönlere odaklanılsa, memeye dokunulsa, ense öpülse, kollara bacaklara dokunulsa orgazm daha çok artacak.”

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı