Ege Erülkü ve Emre Kaplan’dan başarılı sonuçlar geliyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

Ege Erülkü ve Emre Kaplan’dan başarılı sonuçlar geliyor

Çekya’da devam eden Uluslararası Pist Yarışları kapsamında yapılan yarışlarda Ege Erülkü ve Emre Kaplan başarılı sonuçlar aldı.
Cadet (U17) Kategorisinde 5 etaplı yarış sonunda CNC sporcusu Ege Erülkü, 400 m uzunluğundaki beton pistte 220+1 tur üzerinden yapılan Points Race Genel Sıralamada 8 ülkenin katıldığı yarışta 10. sırada yer alarak ülkemizi gururlandırdı.
Emre Kaplan ise Elimination yarışında 2.lik, diğer bir yarış olan 3 günlük 300+1 turluk maratonda 11. sırada, Scratch yarışında ise 7.likte yer aldı.
Sporcularımız Avrupa arenasında bizlerinde var olduğunu, isimlerinin ilk 10 sıralar içinde yer alarak dikkat çekmeye başladı.
Bisiklet Federasyonu’ndan yapılan açıklamada “Uzun zamandır bu yolda çalışıyoruz hedeflerimizi yıllara, aylar a ayırdık ve emin adımlarla ilerliyoruz, küçük planlar yerine büyük planlar yaptık. Gençlerimizin ilerlediği yolda önündeki tüm engelleri kaldırmak bizim en büyük görevimiz destek veren ailelere, sponsorlarına (Erülkü süper Market , Bahçesehir Cyprus University ve kulüplerine ( KKTC Bisiklet Severler Derneği BSD (Akcan Bisiklet) Velo Cypri Cycling Club (Turker Yavuz ) sonsuz teşekkürler.” ifadeleri kullanıldı.

 


 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar