FutbolSpor

Efsane’de, Dizdarlı dönemi


TEK ADAY: Çetinkaya’da bu gece genel kurula tek aday olarak girecek olan Dr.Bülent Dizdarlı yeni başkan olarak üyelerden onay isteyecek. Genel kurul saat 19.00’da kulüp lokalinde yapılacak

 

KKTC Futbolunun köklü kulüplerinden Çetinkaya’da bu akşam genel kurul var.

Sarı kırmızılıların gerçekleştireceği genel kurulda Dr.Bülent Dizdarlı tek aday olarak onay isteyecek.

Genel kurul saat 19.00’da kulüp lokalinde gerçekleştirilecek.

 

Dizdarlı yol haritasını açıkladı

Dr.Bülent Dizdarlı başkan seçildikten sonra, kurumsal ve mali yapıyı değiştirip güçlendirmeye yönelik çalışmalarında izleyeceği 14 maddelik yol haritasını şöyle açıkladı:

 1. Kulüp yönetimi Metehan tesislerine taşınacaktır.
  2. Üye listemiz güncelleştirilecektir.
  3. Gelir getirici faaliyetler artırılacak bu yönde güvenilir etkinlikler düzenlenecektir.
  4. Futbol dışı branşlarda da alt yapılar kurularak bir spor kulübü görünümü tekrar kazanılacaktır.
  5. ÇESVA ( Çetinkayalılar Eğitim ve Spor Vakfı) kurulacak özelde Çetinkaya genelde ülke sporuna katkı sağlanacaktır.
  6. Bu gün içinde bulunduğumuz bina kısmen spor müzesi haline çevrilecek kısmen ise ÇESVA ‘ya devredilecektir. Ayrıca binanın kamuya açık bir sosyal tesis olarak kullanılması yolu araştırılacaktır.
  7. KKTC ve KTFF yönetim kadroları ile istişare halinde FİFA, UEFA, TFF ve KOP ile gerekli yazışmalar yapılacak, bir şekilde uluslararası futbol piyasasında yer aranacaktır.
  8. Camia içindeki kırgınlıkların giderilmesi ve Çetinkaya’nın eski günlerine dönebilmesi için azami gayret sarf edilecektir.
  9. Diğer spor kulüpleri ile dostane ilişkiler artırılacak, ortak çıkarlarımızın korunması yönünde beraber hareket etmek için girişimlerde bulunulacaktır. Bu eylemlerde asla bir lider olarak değil paydaşlardan biri olarak hareket edilecektir.
  10. Ülke futbolunun yöneticisi olan Futbol Federasyonu, hem özerk bir devlet kurumu, hem de güçlü bir sivil toplum örgütüdür. Gücünü üyelerinin birlikte aldığı kararlardan aldığı malumdur. Bu vesile ile Federasyonun (beğenelim ya da beğenmeyelim) oy çokluğu ile aldığı kararların arkasında olacağız.
  12. Bu konuda karar önerileri sunmak da bir başka görevimiz olacaktır. Örneğin Futbol Federasyonu’nun haklı ikazına rağmen spor dairesinde beklenen gelişmelerin kısa zamanda yaşanmaması halinde, genel kurula liglerin birkaç aydan bir sezona kadar süre için boykot edilmesini dahi gündeme getirme hazırlığı içinde olacağız.
  13. Yine uzun vadede liglerimizdeki takım sayısının 12 ye düşürülmesi ve iki devreli sezon sonunun sonunda, ilk altının play of, son altının play out oynayacağı tek devreli bir uygulama ile sezonun tamamlanmasını önereceğiz.
  14. Yerel yönetimler sportif faaliyetlerin düzenlenmesi ve sürdürülmesi için önemli kurumlardır. Lefkoşa Türk Belediyesi ile bu konuda sıkı bir işbirliği için zemin aranacak, bu yapılırken diğer Lefkoşa Kulüpleri ile ortak payda da hareket etmenin yolu da aranacaktır.Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı