Magazin

Efsane pozlar


İngiliz manken Imagene Thomas'ın bu pozu ilk kez 38 yıl önce, bugün artık adı çok da anımsanmayan bir başka model tarafından verilmişti. 

Thomas'ın pozunun akıllara getirdiği; 1976 yılında Martin Elliot'ın çektiği Tenisçi Kız bütün zamanların ikon haline gelen posterlerinden biri.

1976 yılında Martin Elliot'ın çektiği Tenisçi Kız bütün zamanların ikon haline gelen posterlerinden biri. Bu unutulmaz pozu verense Elliot'ın o tarihte 18 yaşında olan kız arkadaşı Fiona Butler. Butler'ın kiralık bir tenis elbisesi ve tenis ayakkabıları giyerek poz verdiği afiş tüm dünyada 2 milyon kopya satmıştı.

ABD'De reality show'larla ünlü olan sonra da 54 yaşındaki bir aktörle evlenen Courtney Stodden da bu efsane pozu tekrarlamıştı. Stodden'ın en çok konuşulan çalışmalarından biri oldu o ünlü poz. 

Maria Sharapova'nın bir turnuvadaki görüntüsü de akıllara Fioa Butler'ı getirdi.

Monroe'nun ölümünden kısa bir süre önce Bert Stern'in objektifine verdiği pozlar aradan geçen bunca zamandan sonra bu kez Lindsay Lohan ile tekrarlandı.

Ama hala yerini kimse dolduramadı. Monroe, bunca yıl sonra yetişen yıldızların bile taklit ettiği bir efsane. İşte gösteri dünyasının en çok taklit edilen yıldızı Monroe ve onun izinden giden çağımızın yıldızlarının ünlü pozları.

Monroe'nun bu pozu onun hafızalara kazınan karelerinden biri. 

Anı pozu hayatı boyunca Monroe'yu taklit eden Anna Nicole Smith de verdi.Başa dön tuşu