Düzgün'den bomba gibi açıklama! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Kıbrıs

Düzgün’den bomba gibi açıklama!

Düzgün'den bomba gibi açıklama!

İŞTE ÖNTAÇ DÜZGÜN'ÜN GÜNDEM YARATACAK AÇIKLAMALARI:

"Bilindiği gibi CTP-ÖRP Hükümeti döneminde Asil Nadir tek taraflı bazı imtiyazlar talep etmişti. Haberleşme alanında imtiyaz, Geçitkale Havaalanı’nın işletimi, vergi borçları ve batırdığı Endüstri Bankası borçları ile ilgili bazı taleplerde bulunmuştu. Annan Planı sürecinde verdiği desteğe sığınarak böyle bir hakkı olduğunu düşünüyordu.
Asil Nadir’in taleplerinin karşılanmaması üzerine çıkan krizde Başbakan’ın isteği üzerine arabuluculuk yapmıştım. Kendisi ve kız kardeşi Bilge Nevzat ile muhtelif görüşmeler yapmış ve fakat bir ilerleme sağlayamamıştık. Bütün bu süreci yayınladığım “Başbakanlıkta 30 Ay” isimli kitapta anlatmıştım.
Asil Nadir’in CTP’ye karşı hücum etme kararı üzerine ben ve bazı eski yöneticiler hedef haline getirildik. Bu iş için Serhat İncirli özel olarak görevlendirildi. Yüzlerce usulsüzlük iddiası ortaya attı. Bu iddiaların hiç birisi hukuki bir şekle dönüştürülemedi. Hepsi fiyasko çıktı. Buna rağmen dün katıldığı bir televizyon programında bu defa da “araba ve motosiklet” satın aldığımı ve böylelikle ihalelerden komisyon yediğimi iddia edecek kadar küçülmüştür. Ben de ona “bir hırsızın” koruması ve mali desteği altında olduğunu ve “dinime söven bari Müslüman olsa” deyimini hatırlattım. Verdiği cevap ise “ben paramı alırım ve işimi yaparım” dan ibaret oldu. Gömleği kalmamasına çok üzüldüm. Herhalde Asil Nadir hapse girdikten sonra ödemelerde aksama olmuştur. Vücut ölçüsünü söylerse bir tane hediye etmeyi düşünüyorum. Olay bundan ibarettir,takdir kamuoyunundur. "


Facebook'ta fena kapıştılar! Haberi için tıklayınız…

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar