Kıbrıs

Dürüst: DAÜ, Ülkenin Eğitim Adası Olma Hedefine Büyük Katkı Yapıyor


DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam ile bir araya gelen Bakan Dürüst, DAÜ’nün ülkenin ekonomik, kültürel ve sosyal yapısına büyük katkı sağladığını vurguladı.
Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, DAÜ’nün ülkenin eğitim adası olma hedefinde büyük katkılar yaptığına işaret etti.
DAÜ’nün devlet açısından da büyük önem arz ettiğini vurgulayan Dürüst, DAÜ’de 110 ülkeden 20 bin civarında öğrencinin eğitim gördüğünü ve KKTC’nin dışa açılan penceresi olduğunu belirtti.
Dürüst, DAÜ’nün Milli Eğitim Bakanlığı’nın birçok projesini yürüttüğünü ifade ederek, üniversitede Bakanlık ile uyum içerisinde ve çalışma arzusu içinde bir yönetim kadrosu olduğunu kaydetti.
“DAÜ’nün başarısı ülkenin başarısıdır” diyen Dürüst, KKTC’deki üniversitelerin ekonomik açıdan turizmle birlikte ülkenin atardamarı haline geldiğini söyledi.
Dürüst, ziyaretlerinin Bakanlık olarak DAÜ’ye verdikleri önemin göstergesi olduğunu da sözlerine ekledi.
OSAM
DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam da, Bakan Dürüst’ün ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, çeşitli konularda değerlendirmelerde bulunacaklarını belirtti.
Eğitimin son derece önemli olduğunu vurgulayan Osam, Bakan Dürüst’ün de bu konudaki hassasiyetini bildiklerini kaydetti.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı