Kıbrıs

“Dünyayı iyilik kurtaracak”

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Lefke Şubesi, Kızılay ve faaliyetleri konusunda farkındalık yaratmak amacıyla çocuklara yönelik etkinlik düzenlediKuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Lefke Şubesi, Kızılay ve faaliyetleri konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Lefke’de Çarşısı merkezinde etkinlik düzenledi.
Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Lefke Şubesi tarafından iyilik yapma ve Kızılaycılık konularında farkındalık yaratmak amacıyla Gloria Jeans Coffees ve Deniz Kırtasiye sponsorluğunda, Lefke Belediyesi ve Lefke Avrupa Üniversitesi katkıları ile gerçekleştirilen etkinlikte stantlar kurularak, Kızılay ve faaliyetleri tanıtıldı, ikramlar yapıldı.Yıl boyunca özellikle Lefke bölgesindeki ihtiyaçlı insanların yaşamlarına destek olmak için sosyal ve kültürel faaliyetlerin süreceği de belirtilen etkinlikte “çocuk” teması işlendi. Etkinlik gelecek haftalarda Lefke ilçesine bağlı köylerde de devam edecek.

 

 

Etkinlikte çocuk teması da işlendi

Etkinlikte, Lefke Avrupa Üniversitesi Dr Fazıl Küçük Eğiti fakültesi Öğretmenlik bölümü öğrencileri müzik dinletisi eşliğinde çocuklara yönelik oyunlar, yüz boyama ve çeşitli eğlenceli aktivitelere yer verdi. Etkinlikle ilgili olarak Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Lefke Şube Başkanı Nilen Şükrüler, Kızılayı halka tanıtmak adına böyle bir etkinlik organize ettiklerini kaydederek, Kızılayın bir iyilik kuruluşu olduğunu ve her zaman halkın yanında olduğunu vurguladı. Etkinlikte çocuklara da yer vererek, küçük yaşta onlara Kızılaycılığı aşılamak istediklerini belirten Şükrüler, etkinliği bölge köylerine de taşıyarak konuyla ilgili farkındalığı artırmak istediklerini söyledi. Ana sponsorlar olan Gloria Jeans Coffees ve Deniz Kırtasiye’nin etkinlik boyunca yapacağı satışlardan elde edeceği meblağları şubelerine bağışlayacağını ve bu gelirin Kızılay tarafından yine halka hizmet olarak geri döneceğini söyledi. Etkinlik boyunca çocuklar ve aileleri etkinliğe büyük ilgi gösterdi.

 

Gürsel KARAGÖZLÜ

 

Başa dön tuşu