DünyaSürmanşet

Dünya Sağlık Örgütü’nden uyarı


Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Delta varyantı kabusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, varyantın en çok aşılanmamış ülkeleri tehdit ettiğini ifade etti.

Dünya Sağlık Örgütü Delta varyantı ile ilgili önemli bir uyarıda bulunarak varyantın aşılanmamış ülkeleri ele geçirebileceğini söylediDSÖ Genel Direktörü Tedros Ghebreyesus, basın toplantısında delta varyantına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.85 ÜLKEDE GÖRÜLDÜ

Genel Direktör Ghebreyesus birçok ülkede gevşetilen salgın önlemlerinin Delta varyantında keskin bir artışa neden olduğunu söyledi. Delta varyantının şimdiye kadar tanımlanan en bulaşıcı varyant olduğuna dikkat çeken DSÖ Direktörü Ghebreyesus, varyantın en az 85 ülkede görüldüğünü söyledi.

ÖLÜM RİSKİ ARTIYOR

Ghebreyesus, varyantın özellikle aşılanmamış popülayonlar arasında hızla yayıldığını vurguladı. Bazı ülkelerde gevşetilen pandemi önlemlerinden sonra dünya genelinde bulaşlarda artışın yaşandığını belirten DSÖ Direktörü Ghebreyesus, “Vakaların artması ve hastaneye yatışlarda görülen yükselme sağlıkçıların ve sağlık sisteminin gerilmesi neden oluyor. Bu da ölüm riskini artırıyor.” dedi.

Başa dön tuşu