Kıbrıs

Dünya Basın Konseyleri Birliği Genel Kurulu KKTC’de toplanacak


Dünya Basın Konseyleri Birliği’nin (WAPC) 17’nci Olağan Genel Kurulu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) yapılacak.

Kıbrıs Türk Basın Konseyi’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden Birliğe üye Basın Konseyi başkan veya yetkilileri toplantıya katılmak üzere hafta sonu Ada’ya geldi. On beş ülkeden 30-40 civarında temsilcinin katılacağı genel kurul toplantısı yarın sabah Acapulco Otel’de gerçekleştirilecek.

Açılışta Kıbrıs Türk Basın Konseyi Başkanı ve Dünya Basın Konseyleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Şule Aker’in yanı sıra, Başbakan Hüseyin Özgürgün ile Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu da birer konuşma yapacak.

Adada kalacakları süre içinde çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunacak konuk heyet üyelerine Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Başbakan Hüseyin Özgürgün, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş ile Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruoğlu tarafından brifing verilecek.

Dünya Basın Konseyleri Birliği daha önce de, biri 2000, diğeri de 2009 yılında olmak üzere iki toplantısını Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleştirmişti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı