Köşe Yazarları

Dumlupınar’ın zirve inadı
K-Pet 1. Lig'de zirve savaşı veren Dumlupınar, zorlu Esentepe deplasmanında Turgut'un kafa golü ile üç puanı alarak evine şen döndü. Bu sezon Esentepe takımının ilk kez bu kadar iyi bir mücadele verdiğini, ayağa pas yaptığını ve dikine oynayıp pozisyona girdiğini izledim. Sahadaki mücadele ve oyun sonrasında Esentepe adına ibre beraberlikten yana idi. Ancak futbolda atan kazanır. Esentepe’nin zorlu iki Güzelyurt deplasmanından 6 puan ile dönmesi takıma moral, motivasyon ve güven katmış. Bunun sahaya çok iyi yansıdığını söylemek mümkün. Özellikle bugün hatlar arasında nerdeyse hiç kopukluk olmaması, karşılaşmaya 90 dakika boyunca ortak olmalarını sağladı. Çok iyi hava hakimiyeti olan Dumlupınar takımına karşı Esentepe’nin özellikle Başak ve Eser ile yakaladığı iki yan top pozisyonun da golü bulması şans olmazdı. Ama iki futbolcuda kötü vuruş yaparak golü kaydetme becerisini gösteremedi. Geri kalan tüm yan toplarda Erdoğ çok başarılı bir şekilde tehlikelere zamanında müdahale etti ve takımını rahatlatan isim oldu.

Dumlupınar çok zorlandığı karşılaşmada üç puan alarak zirve yolunda ben de varım dedi. Diğer takımlara göre takviyeye pek fazla gerek duyulmayacağını düşünüyorum. Kanımca bu ligdeki en iyi kadro Dumlupınar’da. Çok koşan ve mücadele etmeyi seven bir takım görüntüsünde olan Dumlupınar’da iç huzur bozulmaz ve işler yolunda giderse şampiyon olarak ligden çıkması tesadüf olmayacaktır sanırım.
Esentepe yönetimi ne yapıp edip ikinci devre takıma bir forvet kazandırmak zorunda. Esentepe, kadrosuna bir forvet takviyesi yapması halinde ligde çok daha rahat nefes alacaktır.
Karşılaşmanın hakemleri benim gözümde mükemmel bir karşılaşma yönetti. Özellikle sonuca etki edecek hata yapmamış olmaları ve karşılaşmanın baştan sona fair-play ruhu içinde geçmesi, işlerini kolaylaştırdı.Başa dön tuşu