DP’den 1 Mayıs pikniği - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

DP’den 1 Mayıs pikniği

Başbakan Yardımcısı, Maliye Bakanı Serdar Denktaş, ülkede çok daha iyi çalışma şartlarına ulaşılması temennisinde bulunarak, iş kazalarında hayatlarını kaybeden tüm emekçilere rahmet diledi.

DP, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Boğaz Piknik Alanı’nda geleneksel pikniğini gerçekleştirdi. Pikniğe, Cumhuriyet Meclisi Başkan Vekili Hüseyin Avkıran Alanlı, Başbakan Yardımcısı, Maliye Bakanı ve DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, DP Genel Sekreteri Mehmet Erol Aktoprak, Kadın Örgütü Başkanı Esen Yalın Aktoprak, ilçe ve örgüt başkanlarıyla partililer katıldı.


Başbakan Yardımcısı, Maliye Bakanı, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, partinin kuruluşundan beri kutladıkları 1 Mayıs İşçi ve Bahar Bayramı’nı bugün bir kez daha partililerle birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Denktaş, dünyanın içinde bulunduğu bu çağda tüm kutlamaların böylesine coşkulu, eğlenceli ve kucaklayıcı şekilde geçmesi temennisinde bulundu. “Gerek ülke, gerekse tüm dünyada İşçi Bayramı olarak geçen 1 Mayıs’ı kutlamak istiyorum. İnşallah ülkemizde de çok daha iyi çalışma şartlarına yavaş yavaş ulaşırız” diyen Denktaş, bu kapsamda iş kazalarında hayatlarını kaybeden tüm emekçilere rahmet diledi.

Denktaş, 1 Mayıs’ın sorunsuz ve kazasız geçmesi temennisinde bulundu.

dp 1 mayıs pikniği (2)

Ataoğlu: “Tüm emekçilerin İşçi Bayramı’nı kutluyorum”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ise 1 Mayıs İşçi ve Bahar Bayramı kutlamalarının geçmişte olduğu gibi değil, bugün kendilerinin kutladığı şekilde güzel geçmesini diledi.

Ataoğlu, tüm kutlamaların kazasız geçmesini ve herkesin neşe içinde, hiçbir acı ve üzüntü duymadan güzel bir gün geçirmesini temenni etti.

Fikri Ataoğlu, tüm emekçilerin İşçi Bayarmı’nı da kutladı.

 

Aktoprak “Bugün birleşme ve bütünleşme günü”

DP Genel Sekreteri Mehmet Erol Aktoprak da bugünün DP tarihi açısından önemli bir gün olduğunu ifade etti. Aktoprak, partinin her yıl 1 Mayıs İşçi ve Bahar Bayramı’nı piknik yaparak, kutladığını vurguladı.

1 Mayıs’ın parti için sadece İşçi ve Bahar Bayramı’nı kutlama günü değil aynı zamanda DP’liler ve Kıbrıs Türk halkıyla birleşme ve bütünleşme günü olduğunu söyledi.

Etkiliğe katılan tüm partililere teşekkür eden Aktoprak, tüm emekçilerin İçşi Bayramı’nı kutladı.

dp 1 mayıs pikniği (1)

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar