Domuz gribi salgını hastaneyi boşalttı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Kıbrıs

Domuz gribi salgını hastaneyi boşalttı

Domuz gribi salgını hastaneyi boşalttı

BY Ajans
Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre, cuma günü Azerbaycan kökenli bir hastanın baş dönmesi ve yüksek ateş rahatsızlığından hiçbir tedbir alınmadan nöroloji servisinde 3 numaralı yatağa yatırıldığı öğrenildi. Yatan Azeri hastada 1 gün sonra yapılan muayeneler sonucunda H1N1 virüsü (domuz gribi) bulgularına ulaşılması hem hastane personeli arasında paniğe neden olurken hem aynı odada kalan felçli hastaların aileleri arsında da panik yaşattı. Hasta yakınlarının ailelerinin girişimi ile dün önce nöroloji servisinde yatan hastalar taburcu edildi ardından da dahiliye servisinde yatan hastalar evlerine gönderildi.
Bir hasta yakınından edinilen bilgiye göre, babasını tedavi gördüğü dahiliye servisinden domuz gribi salgınından uzaklaştırma amaçlı taburcu ettiklerini ama bir süre sonra babasının bulunduğu odaya bir başka genç bir hastanın yatırıldığı söylendi. Hasta yakınları bakanlığın bu konuya açıklık getirmesini talep ederken, bakanın açılışları ve kutlama törenlerini bırakarak insan sağlığını birinci dereceden tehdit eden bu salgın şüphesinin gerçekliğini araştırmasını talep etti.
Hasta yakını, hafta sonu olmasından dolayı taburcu işlemleri için bir memur çalıştırıldığını, yeni hastaları da içeri almadıklarını söyledi. Acil serviste taburcu işlemlerinden dolayı yığılma olduğunu belirten hasta yakını, tedavisi yarı kalan hastaların ne olacağını sorguladı. Öte yandan Mağusa Hastanesi’ne başvuran yeni hastaların tedavisi ile ilgili ne yapılacağı ise merak konusu oldu. Hasta yakınları bir an önce gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar