Köşe Yazarları

Doğan’ı Kenan taşıdı


Ligin ilk haftasında kendi evinde oynadığı Lefke karşısında alınan tarihi hezimetin yanı sıra, üç futbolcusunu kaybeden ve hafta içerisinde “ilgisizliği” gerekçe gösterip, istifasını gündeme getiren başkan Cemal Bulutoğluları’nın Zahra Burcu’ndan yolladığı SOS’in yarattığı psikolojik etki altında Doğan Türk Birliği deplasmanına çıkan moralsiz Çetinkaya, sadece beklenenin üzerinde mücadele etti. Ancak, şapkadan tavşan çıkartamadı. Kendisine nazaran daha iyi takım oyunu sergileyen, oyuna hakim olan ve pozisyon bulan, Doğan Türk Birliği’ne 2-1 yenildi.

Karşılaşma, Kenan’ın ikinci dakikada attığı gol ile başladı. Bu gol bir yerde de, kazanacaklarına inanmış olan Doğan’ın rehavete kapılıp, el frenini çekmesine neden oldu. Ve Çetinkaya oyunu rakip alana yıktı. Orta alanı kalabalık tutup, Sherman ve Hüseyin Küsbeci’ye atılan uzun toplarla sonuca gitmek istedi. Ancak ikinci bölge oyuncularının bu ikiliye destek olamamalarının yanı sıra, final pasları üretememeleri, Çetinkaya’nın gol yollarında zorlanmasına neden oldu. Hüseyin Küsbeci’nin takımına kazandırdığı beraberlik golü de, organize ataktan ziyade, Küsbeci’nin vuruş becerisinden kaynaklandı.
Doğan Türk Birliği geri dörtlüsünün bu süreç içerisinde ikinci bölgeye top indirememesi ve tüm topları “dan-dun” ileri vurması, orta alandan düzenlenecek pozisyonların ortadan kalkmasına neden oldu. Ve hem ileri uç oyuncuları pozisyona giremedi, hem de gol geciktikçe oyuncuların “stres” kat sayıları arttı. Oyunun dengesi bozuldu. İşte o zaman maçın adamı Kenan ortaya çıktı. Attı, atılacak pozisyonları hazırladı ve her şeyden önemlisi, Çetinkaya’yı sahasına döndüren baskıyı kurdu. O dakikaya kadar verim yüzdesi düşük Ahmet Saygı hareketlendi. Sağ kanadı parselleyen Aydın’ın hücum gücü ve pas organizasyonu verimli hale geldi. Salih’in kanat bindirmeleri tesirli olmaya başladı ve Ofansif hiçbir etkinliği olmayan Believe, defansif özelliğini iyi kullanmaya başladı. Ancaaakkk, bu defa da, iki golde asisti olmasına rağmen, inanılmaz pozisyonları heba etmek için kendi kendisiyle yarışan ve gol kaçırmada birinciliği kimseye kaptırmayan Mi Jose ortaya çıktı. Ve skor, 2-1’de kaldı. Bu nedenle de Doğan, skoru korumak için ecel terleri döktü.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı