FutbolSpor

Doğan, Kartal’dan puan kapma peşindeDoğan Türk Birliği Teknik Direktörü Caner Oshan, 24 Ekim Pazartesi günü oynayacakları Yenicami karşılaşması ile ilgili Havadis’e konuştu:

 
YENİCAMİ GÜÇLÜ TAKIM:Yenicami takımının gücüne dikkat çeken teknik direktör Caner Oshan, “Ancak biz de, genç, çok koşan, çok çalışan ve kazanma azmi üst düzey olan güçlü bir ekibiz. Yenicami mücadelesine çok iyi konsantre olup, bu zor deplasmandan puan veya puanlar çıkartmaya çalışacağız” dedi

 

FAİR-PLAY ÇERÇEVESİNDE MÜCADELE:

Yenicami-Doğan Türk Birliği karşılaşmasının, Fair-Play çerçevesinde oynanacak, zevkli bir mücadele olacağına dikkat çeken Başkan Bayar Piskobulu, “Yenicami deplasmanından, puan veya puanlarla dönmek istiyoruz” dedi

Coşkun KUTAY

 

Zirve mücadelesi verecek kaliteli bir kadro ile girdikleri 2016-17 futbol sezonunun ilk dört haftasında, fikstür azizliği nedeniyle karşılaştığı zorlu rakiplerden elde ettiği dokuz puanla şampiyonluk iddiasını sürdüren Doğan Türk Birliği, dokuz puanla lider konumunu muhafaza eden Yenicami ile oynayacağı, prestijin yanı sıra, altı puan değerindeki karşılaşma ile ilgili hazırlıklarını sürdürüyor. Bu çerçevede; teknik direktör Caner Oshan nezaretinde, antrenör Afün Girgen’in, 20 Temmuz Mete Adanır Stadı Antrenman Sahasında dün yaptırdığı ve Mehmet Yıldız’ın haricinde, bütün futbolcuların iştirak ettiği; kuvvet, çabukluk ve dayanıklılık ağırlıklı çalışmayı, başkan Bayar Piskobulu’nun yanı sıra, doktor Hasan Gümüşdağ da izledi. Teknik Direktör Caner Oshan antrenman sonrasında, oynadıkları GAÜ Çetinkaya ve 24 Ekim Pazartesi günü deplasmanda oynayacakları Yenicami karşılaşmaları ile ilgili Havadis’e konuştu.

 

“Çetinkaya galibiyeti, özgüvenimizi arttırdı  

Genelini, zirve yarışı yapan denk kuvvetteki takımların oluşturduğu 2016-17 futbol sezonu Süper Lig karşılaşmalarının ilk dört haftasında, fikstür azizliği nedeniyle birbirlerinden iddialı takımlarla karşılaştıklarına ve bu nedenle de GAÜ Çetinkaya karşısında alınan galibiyetin,  takımın moral ve motivasyonuna artı güç kattığına dikkat çeken Teknik Direktör Caner Oshan, “Özellikle ikinci devrede sergilediğimiz takdire şayan büyük mücadele sonrasında elde ettiğimiz GAÜ Çetinkaya galibiyeti, genç kadromuzun kendine olan özgüvenini bir kat daha arttırdığı gibi, moral ve motivasyonlarına artı güç kattı” ifadelerini kullandı.

 

“Sakatlar iyileşti”

“Bu maç artık geride kaldı ve şimdi tüm gücümüzle, pazartesi günü lider Yenicami ile deplasmanda oynayacağımız zorlu karşılaşmaya konsantre oluyoruz” diyerek sözlerini sürdüren Teknik Direktör Caner Oshan, “Bu nedenle tüm hazırlıklarımızı, zorluk derecesi yüksek olan bu karşılaşmanın öneminin bilinci içerisinde sürdürüyoruz.  Müsabakanın pazartesi günü oluşu nedeniyle antrenman sayısını dörde çıkartmış olmamız, bizim için avantaj oldu. Bir diğer avantajımız ise, Mehmet Yıldız’ın dışında, sakat olan oyuncularımızın iyileşmiş ve maç kadrosunda yerlerini alacak olmaları” dedi.

 

“Bu tip maçlardan puan almak çok önemli” 

Yenicami takımının gücünü bildiklerini söyleyen Teknik Direktör Caner Oshan, “Ancak biz de, genç, çok koşan, çok çalışan ve kazanma azmi üst düzey olan güçlü bir ekibiz. Ayrıca, eğer biz de şampiyonluk yarışının içinde olmak istiyorsak, bu tip maçlardan puan veya puanlar çıkartmak zorunda olduğumuzun bilinci içerisindeyiz. Bu nedenle, pazartesi akşamı deplasmanda oynayacağımız Yenicami karşılaşmasına çok iyi konsantre olup, bu zor deplasmandan puan veya puanlar çıkartmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

Başkan Piskobulu: “Zirve mücadelesinin içinde olmak istiyoruz”

Doğan Türk Birliği-Yenicami karşılaşmasının, her iki takımın da Fair-Play çerçevesinde oynayacakları zevkli bir mücadele olacağına dikkat çeken başkan Bayar Piskobulu, “Biz de centilmence geçmesini temenni ettiğimiz zirve mücadelesinin sonuna kadar içinde olmak istiyoruz. Bu nedenle de, Yenicami deplasmanından puan veya puanlarla dönmek istiyoruz” dedi.

Başa dön tuşu