FutbolSpor

Doğan da Kartepe’de “güç toplayacak” 
KAMP KARTEPE’DE: 2016-17 futbol sezonu hazırlıklarını sürdüren Süper Lig ekiplerinden Doğan Türk Birliği, 1-7 Eylül 2016 tarihleri arasında İzmit-Kartepe’de kamp yapacak. Havadis’e kamp ile ilgili açıklama yapan teknik direktör Caner Oshan, kamp süresince genelde, güç toplamaya yönelik çalışma yapacaklarını belirtti 

Coşkun KUTAY

2016-17 futbol sezonu ilk dönem çalışmalarına 18 Temmuz Pazartesi günü start veren ve bu süreç zarfında da haftada beş gün antrenman yapan Süper Lig takımlarından Doğan Türk Birliği, Girne bölgesi takımları arasında ortaya çıkan antrenman sahası kaosunun, ilgililerce kökten çözüme kavuşturulamaması nedeniyle “Göçebe kuşlara” döndü. Ve bu nedenle de, Spor Dairesi, Girne Bölge Amirliği’nin belirlediği gün ve saatlerde, 20 Temmuz Stadı, 19 Mayıs Türk Maarif Koleji, Anafartalar Lisesi ve Pia-Bella sahalarında sezon öncesi hazırlıklarını sürdürmeye çalışan Doğan Türk Birliği, kamp öncesi son çalışmasını, Caner Oshan nezaretinde, antrenör Afün Girgen’in Anafartalar Lisesi sahası’nda yaptırdığı dünkü antrenmanla tamamladı.

 

Kamp, 1-7 Eylül tarihleri arasında

1-7 Eylül 2016 tarihleri arasında İzmit-Kartepe Green Park Otel’de yapılacak olan 2016-17 futbol sezonu ikinci dönem kamp çalışmaları için, 1 Eylül Perşembe sabah 06.00’da Kartepe’ye hareket edecek olan Doğan Türk Birliği, 7 Eylül Perşembe günü saat 20.00’de adaya dönecek. Emir Ali Ferhatoğulları başkanlığındaki kafilede; teknik direktör Caner Oshan, antrenör Afün Girgen, kaleci antrenörü N.Emre Ersoy, malzemeci Aziz Sakallıoğlu ve masör Donkov bulunuyor.

 

Quincy Osei kafilede

Futbolcu kadrosu ise; Okyanus Özdağ, Ozan Mercan, Dursun Cem Ateş, Mehmet Yıldız, Koral Saymaz, Ahmet Sönmez, Ahmet Coşkun, Alpay Emiroğlu, Aydın Aygın, Kenan Oshan, Ahmet Saygı, Selim Saygı, Ali Savaşan, Tunahan Şencan, Hasan Kanlı, Ahmet Çağer, Kerem Farahani ve Yunus Emre Bozkurt’tan oluşuyor. Ayrıca yabancılardan, sözleşme imzalamış bulunan Quincy Osei kamp kadrosuna dahil olurken, Salifou Fofana, Raheem Quadri ve Utube Archibong, vize işlemlerinin bugün tamamlanması halinde kafileye dahil olacak.

Havadis’e, Kartepe kampı ile ilgili açıklamada bulunan teknik direktör Caner Oshan, “Uygun durumda olan bir takımın bulunması halinde, bir-iki hazırlık maçı yapmayı düşünüyoruz. Ayrıca kamp süresince günde üç defa, güç toplamaya yönelik toplu-topsuz çalışmalar yapacağız” dedi. Hareket öncesi, çekilip çekilmeyeceği belli olmayan toplu kafile resmi ile ilgili garanti veremiyorum. Ancak Caner hoca ve antrenman resmi yollayabileceğim.

Başa dön tuşu