DNA testi istedi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Kıbrıs

DNA testi istedi

DNA testi istedi

 

Emine UYSAL
Haspolat’ta 7 yaşındaki Mustafa Diker’i, tecavüz ettikten sonra elle boğarak öldürdüğü iddia edilen baba Erol Diker’in davasında Savcı Ahmet Varol, çocuğun babasına verilmesinde anne Şemse İri ve Diker arasında aracı olan tanığı dinletti. 
Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Bahar Saner, Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi ve Yargıç Musa Avcıoğlu, huzurunda görüşülen davada iddia makamı Başsavcılık adına Ahmet Varol ve avukat Özkul Özdevim hazır bulundu.


Tanık: Sevimli bir çocuktuSavcı Ahmet Varol, tanık olarak Ragıp Alioğlu’nu dinletti. Mahkemede yemin altında yaşananları anlatan tanık, şunları söyledi:
“Mustafa’nın annesi Şemse İri, çocuğu babasına vermek istedi. Ben de aracı oldum. Erol Diker, çocuğun kendisine ait olup olmadığını anlamak için DNA testi istedi. 2012 Şubat ayında anne ve babasını buluşturdum. Sevgililer Günü’nden birkaç gün önce Erol, çocuğu almaya geldi ancak annesi Şemse’yi görmek istemedi. Mustafa annesi ile arabada vedalaştı. Çocuk yanıma geldi. Mustafa’yı Erol’u gösterip, ‘Bu babandır. Elini öp’ dedim. Çocuk, Erol’un elini öptü. Soğuk bir karşılama oldu. Erol’a ‘Çocuğu istemiyorsanız ben bakarım’ dedim. Erol, ‘Benim çocuğumdur’ dedi. Mustafa 7 yaşında, kıvırcık saçlı, pırıl pırıl ve sevecen bir çocuktu.”   

Dava 12 Mart tarihine ertelendi
Başkan Bahar Saner, davayı duruşmasına devam edilmek üzere 12 ve 14 Mart tarihlerine erteledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar