Dizelere sığamayan kadın…

24 Kasım 2017 Cuma | 15:09
tuğba ünal

Türkiye’nin güzel sunucu, şarkıcı ve oyuncularından Tuğba Ünal bu kez şairliğiyle renkli sayfalarımıza taşındı

 

 ‘ÖYKÜSÜ SENSİN!” ŞİİR KİTBIYLA KENDİNİ AŞTI:

Hayatta iki şeye önem veriyorum. Biri aynaya baktığımda gördüğüm, diğeri ise gerçekte kim olduğum… Kitap bana bu iki ayrımı gösterdi. Kitaptan önce kendimi aynadaki halim sanıyordum. Oysa şimdi, gerçekte kim olduğumu anladım!

Şiirsel deneme alanında çıkardığı ikinci kitabı “Öyküm Sensin”le adından söz ettiren Tuğba Ünal ile Havadis Gazetesi için konuştuk. Yakında maksi single çıkarak olan sanatçının doğal, samimi, egodan uzak hali ve doğuştan gelen ışığıyla bizi kendine hayran bıraktığını söylemekte fayda var. Aynı zamanda sahnelerin de aranılan sunucularından biri olan Ünal ile özel hayatı, sanat dünyasına dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

tuğba ünal

Kitap yazma fikri nereden çıktı?

İçimde biriken kelimeleri dökmem gerekiyordu. Bu kadar anı, aşk, acı bana fazla geliyordu. Bir şekilde paylaşmam gerekti. Yoksa çıldırmam an meselesi olacaktı. Böylece ilk kitabım olan “Güzellik Zor Hikaye”nin temeli atıldı. Edebiyat ve şiir öyle bir şey ki insan o dünyaya adım attı mı geri çıkamıyor. Bende de durum böyle oldu. İlk kitabın gördüğü ilginin bende yarattığı motivasyonla ikinci kitabım “Öyküm Sensin”i yazmaya başladım…

 

Geçtiğimiz günlerde yeni kitabın “Öyküm Sensin” raflarda yerini aldı. Geri dönüşler nasıl?

Son derece olumlu geri dönüşler alıyoruz. Kitap kısa sürede çok satanlar listesine girdi. Bir kitabın, özellikle de şiir kitabının bu denli popüler olması bırakın beni edebiyat dünyamız için son derece olumlu bir gelişme.

 

Kitaptan önceki Tuğba ile kitaptan sonraki Tuğba arasında ne gibi farklar var?

Hayatta iki şeye önem veriyorum. Biri aynaya baktığımda gördüğüm, diğeri ise gerçekte kim olduğum… Kitap bana bu iki ayrımı gösterdi. Kitaptan önce kendimi aynadaki halim sanıyordum. Oysa şimdi, gerçekte kim olduğumu anladım!

 

Gerçekte kimsin peki?

Ben kim olduğunu şiir dizelerinde arayan bir kadınım!

 

“Neyse ki Büyüdüm!”

 

Hayatının nasıl bir dönemindesin şu an?

En güzel yıllarımı yaşıyorum. Son derece huzurluyum ve çok eğleniyorum. Çünkü kendimi keşfettim ve otuzumdan sonra kendimi tanıdım…

 

Eski Tuğba Ünal nasıl bir kadındı?

Şimdiki kadar sabırlı ve derin değildim. Önceden daha aceleci ve yüzeysel olduğumu düşünüyorum. Neyse ki büyüdüm!

 

Eğer ilk kitabın bu kadar başarılı olmasaydı, ikinci kitabını yine de yazar mıydın?

Kesinlikle evet. Açık konuşmak gerekirse ilk kitabımın çok satacağını zaten bekliyordum. Yine de başarılı olmasaydım ikinciyi yazardım. Çünkü amacım çok satıp çok para kazanmaktan ziyade kendimi anlamak ve anlatmaktı…

 

Kendini en çok ne zamanlar özgür hissediyorsun?

Telefonumu kapatıp, bilgisayar başına oturduğumda…

 

Şair kimliğinin yanı sıra sahnelerde de iddialı bir sunucusun. Hatta bir dönem “Unutma Beni” dizisi ve “Yeşil Kazak” adlı televizyon filminde oynamıştın. Set ve yazı harici hayatın nasıl geçiyor?

Plastik sanatlarla ilgileniyorum. Elimden geldiğince sergileri kaçırmamaya özen gösteriyorum. Hatta son bir senedir Bilkent’teki RC Sanat Galerisi müzayedelerini kaçırmıyorum. Kısa yürüyüşleri ve yüzme idmanlarına da kesinlikle vakit ayırıyorum.

 

Bugün yazarlık kariyerimin ilk günü olsaydı bana ne tavsiye ederdin?

Kendine inan. Kimseye kulak asma ve sadece neyi yapmak istiyorsan onu yap!