FutbolSpor

Dino Peter, Ocak’lı gibi

2015-16 futbol sezonunda Türk Ocağı’nda oynayan ve devre arasında ülkesine dönen başarılı forvet Dino Peter, geçtiğimiz gün Gönyeli ile oynanan hazırlık maçında sarı-siyahlı formayı tekrar giydi.

Müsabaka sonrasında Havadis’e konuşan Teknik Direktör Mehmet Bolkan “ Peter’i hazır buldum. Sergilediği performanstan da memnun oldum” diyerek, Dino Peter’in transfer edilebileceği ışığını yakmış oldu.

Coşkun KUTAY

Futbolda iki sezon önceki kadrosunda Cedric Tamnet Ngankam ve Dino Peter Jude ile 2 yabancı oyuncu hakkını kullanan Türk Ocağı’nda, sergilediği performans ile taraflı tarafsız tüm futbol severlerin gönlünü kazanmış olan Dino Peter, 2015-2016 sezonu devre arasında ülkemizde ayrılmış ve yollanan 3 uçak biletine rağmen geri gelmemişti. Türk Ocağı Dino Peter’i yeniden ülkemize getirdi ve hazırlık maçlarında da forma şansı verdi. Teknik Direktör Mehmet Bolkan Dino Peter’i beğendi.

Bu arada babasının ölümü nedeniyle ülkesine gitmiş olan Cedric T.Ngankam’ın geri dönüşüne sıcak bakmayan Türk Ocağı yönetimi, ikinci devrede kadrosuna, James A. Obongha ve Chukwuemeka Uzokwe’yi dahil etmişti.

Emeka belirsizliğini koruyor

Türk Ocağı’nın, Koopbank Kıbrıs Kupası’nı kazanmasının yanı sıra, Süper Lig’de de başarılı mücadele sergilediği 2016-17 futbol sezonu sonunda James A.Obongha ile 2017-18 sezonuna kadar nikah tazelemişti. Buna mukabil, Chukwuemeka’nın “Görücüye” çıkmak için İngiltere’ye gitmesi ve bu güne kadar da durumunun belirsizliğini koruması, Türk Ocağı yönetim ve teknik heyetini, kaliteli bir forvet arayışına sevk etti. Ve sonuçta çareyi, eski “göz ağrısı” Dino Peter Jude’yi, ülkemize getirtmekte buldu.

Bolkan’dan Dino Peter mesajı

Türk Ocağı’nın yaptığı davete bu kez icabet eden Dino Peter, geçtiğimiz gün Türk Ocağı’nın Pia Bella Oteli Sahasında Gönyeli ile oynadığı ve 5 gol atan Ertaç ile birlikte yıldızlaştığı hazırlık maçında sarı-siyah formayı yeniden giydi. Dino Peter sergilediği performans ile de Emeka’yı aratmayacağını kanıtladı.

Karşılaşma sonunda, taraftarların da merakla beklediği Dino Peter ile ilgili görüşlerini Havadis’e aktaran Teknik Direktör Mehmet Bolkan, “Dino Peter’i hazır buldum. Sergilediği performanstan da memnun oldum. İçinde bulunduğumuz şartlar, Dino Peter ile geçmişte yaşananları, dünü değil, bu günün hesabını yapmamıza neden oluyor. Bu da, mevcut James A.Obongha’nın yanı sıra, Dino Peter’in de kadroya alınması ve zaman kaybetmeden, 3. kaliteli yabancı oyuncu arayışına başlanması gerçeğini ortaya koyuyor. Aramıza katılmasından memnuniyet duyduğum Dino Peter bizimle çalışmalara devam edecek ve 16-23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan Ankara-Kızılcahamam kampına katılacak” dedi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı