Kıbrıs

Dikkatsizlik pahalıya patladı


Lefkoşa İbrahim İlkmen Caddesi’nde dün saat 18.30’da yaşanan trafik kazasında Aşkın Yıldırım ağır yaralandı.

İç kanama nedeniyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde ameliyat edilen Aşkın Yıldırım (K-49) yoğun bakımda müşahede altında tutuluyor.

Yüz yüze çarpıştılar
Kaza, Lefkoşa İbrahim İlkmen Caddesi üzerinde Sevilay Adışanlı’nın (K-20) yönetimindeki LY 121 plakalı araç ile kuzey istikametine giderken dikkatsizliği sonucu yolun sağına geçmesi ve o esnada karşı istikametten gelen Asya Yıldırım’ın (K-18) yönetimindeki NH 634 plakalı araba ile yüz yüze çarpışması sonucu meydana geldi.
Olay yerine gelen ambulans ile Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne kaldırılan Sevilay Adışanlı’nın ayakta tedavi edilip taburcu edildiği, diğer aracın sürücüsü Asya Yıldırım’ın ise kolunda kırık olduğu belirtildi.

Aşkın Yıldırım yoğun bakımda
Asya Yıldırım’ın kontrolündeki NH 634 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Aşkın Yıldırım’ın (K-49) ise iç kanama nedeniyle ameliyata alındığı ve yapılan operasyonun ardından yoğun bakım servisinde müşahede altında tutulduğu bildirildi.
Öte yandan hastanede ayakta tedavi uygulanan Sevilay Adışanlı’nın soruşturma maksatlı polis tarafından tutuklandığı belirtildi.


Başa dön tuşu