Devlet Piyangosu rekora koşuyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Kasım 30, 2022
KıbrısManşet

Devlet Piyangosu rekora koşuyor

Her yeni yıl olduğu gibi umutlarını piyangoya bağlayan vatandaşlar bu yıl da piyango bileti satan bayilere koştu. Özellikle 13’üncü maaşların denmesi ile hareketlenen bilet satışları,  piyango bileti satan bayilerinde yüzünü güldürdü.


Serhan Kumru: Rekoru kıracağız

“Bilet satışları iyi gidiyor. Özellikle 13’üncü maaşların ödendikten sonra bilet satışlarında artış yaşandı. Bu saten sonra da satışların düşeceğini düşünmüyorum, artarak devem edeceği izlenimi var. Bu sene Devlet Piyangosu satışlarında rekor kıracağız gibi görülüyor. Milli Piyango’ya da ilgi var, ama Devlet Piyangosu’na uzun yıllardan sonra ilk kez Milli Piyango’dan daha fazla ilgi var.”

Hasan Sağol: Elimdeki biletler biter

“Bilet satışlarının çok iyi gitmiyor. İnsanların ekonomik krizden dolayı bilete para harcamak istemiyor. 13’üncü maaşlarda şimdilik satışlara yansımadı, ama önümüzde bir süre daha var o süreden umutluyuz ve elimdeki biletleri bitirebileceğimi düşünüyorum.”

Hasan Okur: Devletin çıkma şansı daha çok

“Satışların normal seyrediyor.  Çok aşırı bir hareketlenme olmasa da biletlerin satılıyor. 13’üncü maaşlar ödendi ama biletlere düşünüldüğü gibi saldırma yok. Benim elimdeki biletlerin 2-3 gün içinde biteceğini düşünüyorum. Milli Piyango olmasa Devlet Piyangosu da satılmazdı, kısacası Türkiye’nin biletleri KKTC’ninkileri de sattırıyor. Devlet Piyangosu’nun çıkma şansı daha çok çünkü çok daha az basılıyor ve bunu müşterilerime de söylüyorum”

Eniz ORAKCIOĞLU

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar