KıbrısSağlık

Devlet Hastanesi’nde sorunlar bitiyor


Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne yeni takılacak olan trafo çalışmalarını yerinde inceledi. Faiz Sucuoğlu, bu akşam yeni trafonun Kıb-Tek tarafından monte edileceğini ve artık hastanede trafo sorunu yaşanmayacağını da belirtti.

Trafo sorunu nedeniyle hastanenin klima ve cihazlarının devre dışı kaldığını anımsatan Sucuoğlu, yeni trafonun devreye girmesiyle birlikte hastaların artık rahat edeceğini vurguladı.

Hastanenin 2 yıldır sıcak su sorunu olduğunu da ifade eden Sucuoğlu, eskimiş tüm boruların sökülerek yenilendiğini ve yenilenmeye devam ettiğini söyledi. 1 Ekim 2016 itibarı ile yeni boruların montaj işlerinin tamamlanacağını söyleyen Sucuoğlu, artık hastanede sıcak su sorunu olmayacağını belirtti.

Bakan Sucuoğlu, hastane yerleşkesi içerisinden geçen derenin üstünün kapatılması için ihaleye çıkıldığını ve 15 gün içerisinde çalışmaların başlayacağını da açıkladı.

Kan Bankası yanında bulunan toprak arazinin bir bölümünün Thalasemia Derneği’nin kullanımına verileceğini söyleyen Sucuoğlu, kan almak için gelen talasemi hastalarının artık sıkıntı yaşamayacağını vurguladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı