DEV-İŞ’ten UBP ve DP'ye eleştiri - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Eylül 28, 2023
Kıbrıs

DEV-İŞ’ten UBP ve DP’ye eleştiri

Dev-İş Logo

Felek: “UBP ve DP’nin sürdürdüğü tutum, 2000’li yılların başındaki statükonun hala devam ettiğinin bir göstergesi”

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (DEV-İŞ) Genel Başkanı Hasan Felek, Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Demokrat Parti’nin (DP), çözüm süreci ile iç politikada şu ana kadar sürdürdüğü tutum ve tavırların, 2000’li yılların başındaki statükonun hala devam ettiğinin bir göstergesi olduğunu iddia etti.

Felek, yaptığı yazılı açıklamada, “azınlık hükümetini kuran DP ile UBP başkanlarının Kıbrıslı Türklere yalan açıklamalarda bulunduğunu” savunarak,  “Kıbrıs müzakerelerinin kritik bir döneme girdiği bugünlerde DP-UBP azınlık hükümeti başkanlarının manipülasyonlarla Kıbrıslı Türklere yalan söylemelerini kabul etmiyor ve kınıyoruz” ifadelerini kullandı.


Hasan Felek, DEV-İŞ’in, yüzde 62 oy oranıyla Cumhurbaşkanlığı görevine seçilen  Mustafa Akıncı’yı desteklemekte olduğunu belirtti.

Halka 1 Eylül daveti

“Bugün çözüme ve barışa ihtiyacımızın sıcak bir şekilde hissedildiği bir dönemdeyiz. Sisteme olan, statükoya olan öfkemizi ve inançsızlığımızı, barışa ve çözüm sürecine dair sahiplenme ve inanca dönüştürmeli, haramilerin saltanatını yıkmak için safları sıklaştırmalıyız” diyen Felek,  halkı yarın Ledra Palace’ta gerçekleşecek 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinliğine davet etti.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar