Denktaş: Ferdi Bey ve Arkadaşları Halkın Kafasını Karıştırıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 3, 2023
Kıbrıs

Denktaş: Ferdi Bey ve Arkadaşları Halkın Kafasını Karıştırıyor

Denktaş: Ferdi Bey ve Arkadaşları Halkın Kafasını Karıştırıyor

İşte o açıklama:

UBP-CTP ikilisinin son günlerdeki paslaşmalarına uygun olarak bazı CTP sempatizanı yazarlar ile UBP kalemşörlerinin Güvensizlik Oylaması sonrasında hükümet kurma görevinin şahsıma verileceği yönünde hiçbir gerçeğe dayanmayan yazılarını hayretle okumaktayım.


Öte yandan Sn Ferdi Sabit Soyer'in şahsıma yönelik kendi içerisinde çelişkili açıklamaları ise bu yazılanlara birlikte okunduğunda siyam ikizi kardeşlerin ne büyük bir telaş içine düştüğü net bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Bu iki konuyu cevaplamak ve halkımızın doğru bilgilerle olayları takip etmesini sağlamak kaçınılmaz bir zorunluluk olarak ortaya çıkmıştır.

Ferdi bey ve bazı Yeni Düzen yazarları bir yandan DP-UG ittifakının temellerinin 2010 yılında atıldığını ve ince ayarlarla bugüne gelindiğini iddia ederken yine ayni kaynaklar geceden sabaha tek başıma politika üreterek uygulamaya koyduğumu iddia edebilmektedirler.

Artık karar versinler..Geceden sabaha tek başıma kararlar mı üretiyorum yoksa çok uzun vadeli planlar yaparak hükümetler devirebilecek oyunlarmı oynamaktayım?

İşin gerçeği Ferdi bey ve arkadaşları gelişmeleri ve söylemleri demagojik yaklaşımlarla ele alarak halkın kafasını karıştırmak ve geleceğimiz ile ilgili ortaya konulacak doğru siyaset ve programların halkımız tarafından görülmesini engellemek telaşı içerisine girmişlerdir.

Güvensizlik önergesi sonrasında hükümet kurma görevinin bana verileceği iddiasına gelince…

Halkımız çok iyi bilmektedir ki, Başbakanlık görevini ancak ve ancak halk oyundan birinci parti olarak çıkmamız halinde onurla kabul ederim..Son iki seçimde halkımız önce Sayın Talat'ı Başbakan olarak işaret etmiş ancak bir yıllık bir görev sonrasında Cumhurbaşkanı seçilince Sn Soyer halk oyu ile değil delege oyu ile Başbakan olmuştur. 2009 seçimlerinde ise bu kez halkımız Başbakan olarak Sn Eroğlu'nu işaret etmiş ancak onun da Cumhurbaşkanı seçilmesi ile birlikte Sn Küçük yine delege oyu ile Başbakan olarak atanmıştır.

Halk oyu ile görevlendirilmemiş olan bu iki Başbakan döneminde ise yaşananlar tüm halkımızın gördüğü,bildiği bir yanlışlıklar zinciridir. Bu gerçekleri yıllardan beridir eleştiren bir parti başkanı olarak, geçici bile olsa böyle bir görevi halk onayı olmaksızın kabul etmem asla mümkün değildir.

İrsen Küçük hükümeti esasen çoğunluğu kaybettiği için istifasını vermek ve partilerin üstünde mutabık kalacağı bir geçici Başbakan ve teknokrat hükümetin atanmasına fırsat vermelidir..

İstese de istemese de Pazartesi gününden sonra-eğer CTP halkımıza verdiği sözden caymaz ise- bu değişiklik gerçekleşecek ve hükümet korkutmasından arınmış bir seçim ortamında halkımız özgür iradesini sandığa yansıtacaktır.

SERDAR DENKTAŞ
Genel Başkan

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar