SporSürmanşet

Denizde 8.maraton zaferi


Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde Aspava Uluslararası Yüzme Maratonu 2021 yapıldı. Kadınlar ve erkekler kategorilerinde gerçekleşen yüzme maratonunda sporcular, 1 kilometre ve 3 kilometre parkurlarda yarıştı.

Yedidalga’da Aspava Restoran Plajında gerçekleştirilen maratona KKTC ve Türkiye’den toplam 66 sporcu katıldı
Maratonun tamamlanmasının ardından ödül töreni düzenlendi. Kupa töreninde söz alan Aspava Spor Kulübü Başkanı Mustafa Korkut, 8. Aspava Uluslararası Yüzme Maratonu 2021’i tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, böyle bir organizasyona imza atmaktan mutlu ve gururlu olduklarını belirtti.Korkut, maraton için çok güzel hazırlandıklarını ve gelecek yıl için de motivasyon elde ettiklerinin altını çizdi. Katılan tüm sporcu ve kulüplere, yarışlarda görevli sağlık çalışanlarına, basın mensuplarına ve denizde emniyeti sağlayan yetkililere teşekkür eden Korkut, gelecek yıl yapılacak olan 9.Uluslararası Aspava Yüzme Maratonu’nda tüm sporcuları yarışmaya beklediklerini söyledi. Daha sonra söz alan Lefke Kaymakamı Sadi Güneş, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde yapılan, Aspava Uluslararası Yüzme Maratonu 2021’in başarı ile sonuçlandığını, gençlere bu sporu yaptıran herkese teşekkür etti.

Maratonda, denizden tüm çıkan sporculara madalya verilirken, dereceye girenlere de kupa verildi. Konuşmaların ardından dereceye girenlere kupaları, Lefke Kaymakamı Sadi Güneş, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Kuzey Kıbrıs Su Federasyonu Başkanı Ender Yeşilyurt, Kuzey Kıbrıs Su Federasyonu MHK başkanı Aytekin Zekai, Aspava Spor Kulübü Başkanı Mustafa Korkut, Aspava Spor Kulübü Asbaşkanı Murat Çiftçi, Aspava Restoran sahibi ve Milli Sporcu Caner Aspava, Kuzey Kıbrıs Su Federasyonu hakemlerinden Cemal Abahorlu, Açık Su Dünya 6 ve Avrupa 4 ncüsü Erkan Tokyürekli, Dünya masterler 2 ve Avrupa masterler 3 sü Tolga Ocal, Cebelitarık Boğazını geçen 2. Nci Türk Aydın Yıldızay, Galatasaray milli rekortmeni Halim Lafcı, Havadis gazetesi muhabiri Gürel Karagözlü ve Kıbrıs gazetesi muhabiri Güren Tilki tarafından takdim edildi.

Başa dön tuşu