Köşe Yazarları

Değirmenlik’te görev tamam







Bir alt lige düşme açısından bire’bir iki rakibin maçındaydık dün. Evci takım Değirmanlik takımı mâlum; Ligin ikinci devresine ara transferdeki atağıyla takviyeli bir şekilde girip Kaybedenler Kulübü’nden ayrılıp güvenli bölgeye yerleşme misyonlu bir takım olmuş.




Rakibiyse yıllarca orta üstü bir pozisyonda yıllarca en üst ligde görev almış ama bu yıl geç toparlanma dezavantajını dibine kadar yaşayan Yeni Boğaziçi takımıydı. E hâl böyle olunca da güvenli bölgeye kapak atma açısından ilgili maçın zorluk derecesi de ‘çok zor’ oldu. Maça hızlı başlayan Evsahibi Değirmenlik’te geriden Uğur Balkan ve Burçin Kerimoğulları destekli ortadan Parpas ve onun önde servis verdiği Victor ve Amani vardı. Sağlı sollu atakları gömülü orta saha Hüseyin Genel ve Zeki Taçsoy karşıladı. Taa ki 39’a kadar deplasman takımı Yeni Boğaziçi rakip kaleye gidemedi. İşte tam da o dakikada Diallo’nun füzesi direkte patladı ama gol olmadı.



İlgili zevksiz ve de gol pozisyonu açısından üretken olmayan maçın ilk devresi 0-0 bitti. Her ne pahasına olursa olsun mutlak üç puan hesabı yapan Değirmenlik 52’nci dakikada nihayet muradına erdi. Amani’nin istemli röveşatası, istemsiz bir asist hâlini aldı. Maçın adamı Victor’un önüne düşen topu yine bildik golcü Victor şık bir plaseyle kalecinin soluna topu bıraktı; Alın size 1-0. E artık gidilecek köyün minareleri yavaş yavaş görünmeye başlanmıştı. İkinci devre Yeni Boğaziçi’den Gökova’nın da oyuna girmesiyle deplasman takımında da kıpırdanma göründü ama nanay! 70’te yine maçın adamı Victor vardı ve yine füze; Alın size 2-0. Değirmenlik’te artık haftayı üçpuanla kapatma zevk-i sefa sürerken son dakikada da oyuna sonradan giren Celal’in golüne şahit olduk. Sonuçta Değirmenlik takımı görevini yaptı. Yeni Boğaziçi içinse lig hâlen son sürat devam ediyor. Rakibi Menekşelerin ekstra galibiyeti, Bağcıl’ın da bildik düşüşü devam ederken kâbus ve de umutları son üç haftaya kaldı. Hayırlısı…









Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu