Değirmencioğlu Bloomberg TV’de - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Ekonomi

Değirmencioğlu Bloomberg TV’de

İktisatbank Hazine Grup Müdürü Emre Değirmencioğlu, dünyanın en önemli ekonomi kanalları arasında yer alan Bloomberg kanalında dünya ve Kıbrıs ekonomisini değerlendirdi.

Dün sabah saatlerinde yayınlanan Yatırım Kulübü isimli programa konuk olan Değirmencioğlu, büyük hareketler öncesinde dolar- TL dengesinde bir sakinlik yaşandığını belirtti.

Değirmencioğlu, TL’de çok ciddi bir pozisyonlanma olduğunu belirten Değirmencioğlu, önümüzdeki dönemlerde de bunun devam edebileceğini belirtti.


Kuzey Kıbrıs’tan giderek, Kuzey Irak’taki gelişmelerin ekonomiye etkilerini değerlendiren Değirmencioğlu’nun saptama ve önerileri büyük takdir topladı.

KKTC’den dünyadaki gelişmeleri takip ederek, kamuoyuna önerilerini sıralayan Değirmencioğlu, Kuzey Irak’taki gelişmelerin iş yaşamını olumsuz etkilemeye gebe olduğunu vurguladı.

Referandumun değil, referandumdan sonra atılacak adımların önemine dikkat çeken Değirmencioğlu, “Süreci diplomasi anlamında takip etmek gerekiyor. Bölgesel yönetimin talepleri kırılgan talepler içeriyor. Umarım sorunlar diplomasi ekseninde çözülür. Belirsizlik tırmanırsa, ekonominin kötümser tarafa evrileceğini söyleyebiliriz” dedi.

Kıbrıs Sorunu’nun seyri ile de ilgili soruları yanıtlayan Değirmencioğlu, sözlerini şöyle noktaladı:

“Her zaman çözüm için ümit artıyor. Geldiğimiz noktada iki devletli, adil, siyasi eşi,t bir yapı kurulamıyor. Rum tarafının talepleri çözümü engelliyor. Ambargolar altında yaşamak kolay değil.

Çok iştahlıyız, ama mesela sistemimiz tanınmamışlığın olumsuz etkilerini yaşıyor. Biz halı sahadayız ama uluslar arası standartlarda bir sahada oynayabilecek kapasitedeyiz oysa.”

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar