Davulcu: TKP barışçı gençler yetiştiriyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Kıbrıs

Davulcu: TKP barışçı gençler yetiştiriyor

Mehmet Davulcu

Toplumcu Kurtuluş Partisi-Yeni Güçler Genel Sekreteri Mehmet Davulcu, yeni kuşakların Kıbrıs sorununu barışçı temelde çözmeyi başaracağına olan inançlarının tam olduğunu söyledi.

BRT TV-1’de tüm parti temsilcilerinin katıldığı programda TKP’nin Kıbrıs sorunu ile ilgili politikalarını aktaran Genel Sekreter Davulcu, statükonun devamından yana olan sağ partilerin, Eski Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın “Bu bizim kuşağın son denemesidir” şeklindeki sözüne atıf yaparak federal çözüm modelinin gerçekleşemez olduğu yönündeki söylemlerinin yanlış ve maksatlı olduğunu söyledi.


Şimdiye kadar siyasette yer alanların silahlı çatışma yaşayan kuşak olduğuna işaret eden Genel Sekreter Davulcu, çatışan kuşağın yerini çatışmayan kuşaktan gençlerin almakta olduğunu ve kendilerinin TKP’li gençleri dünyada ve Kıbrıs’ta barıştan yana taraf olarak yetiştirmekte olduklarını söyledi.

Çatıştırma ve sömürmenin klasik bir emperyalist yöntem olduğunu ifade eden Davulcu, yetiştirdikleri gençlerin halkların kardeşliğini savunan, insanı ve emeği yücelten, eşitliği, demokrasiyi ve barışı tesis etmeyi hedefleyen bir kuşak olduğunu söyledi.

Yetiştirdikleri gençlerin Kıbrıs sorununu federasyon temelinde çözmekle kalmayacağını söyleyen TKP Genel Sekreteri, emperyalist dürtülerle yaratılan dünyanın başka köşelerindeki sorunların çözümüne de örnek oluşturacaklarına yürekten inandıklarını ifade etti.

Konuşmasının sonunda programa katılan adaylara değil, 23 Ocakta sandığa gidecek seçmen yurttaşlara başarılar dilediğini söyleyen Davulcu, toplumun geleceğinin barışta, demokraside ve refahta olması için birey seçmene toplumsal düşünüp karar verme görevi düştüğünü sözlerine ekledi.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar