DAÜ’de liderlik maçı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Mart 23, 2023
Diğer SporlarSpor

DAÜ’de liderlik maçı

 Voleybol Kadınlar Ligi

 Voleybol Kadınlar Ligi’nde lider Lefke Avrupa Üniversitesi bu akşam takipçisi Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin konuğu olacak

 

MAÇ SAAT 18.30’DA


Lider Lefke Avrupa Üniversitesi bu akşam takipçisi Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin konuğu olacak. Maç saat 18.30’da DAÜ Lala Mustafa Paşa Spor Salonu’nda oynanacak. Maç öncesi iki antrenör de Havadis’e açıklamalar yaptılar

 

Tonguç KOTAK

 

Voleybol Kadınlar Ligi’nde lider Lefke Avrupa Üniversitesi bu akşam takipçisi Doğu Akdeniz

Üniversitesi’nin konuğu olacak.

Mağusa Lala Mustafa Paşa Spor Salonu’nda oynanacak maç öncesi  iki takım da çıktığı iki maçta set vermeden galibiyet almıştı. Büyük Kadınlar Voleybol Ligi’nde LAÜ birinci, Doğu Akdeniz Üniversitesi ise  ikinci sırada yer alıyor.

 

Şentürk: Hak eden kazansın

Doğu Akdeniz Üniversitesi Antrenörü Talat Şentürk bu akşam konuk edecekleri LAÜ maçı ile ilgili olarak Havadis’e açıklamalar yaptı.

Şentürk, “Her rakibe saygı duyuyoruz. Favori LAÜ’dür. Çıkıp elimizden geleni yapacağız. Kendi öz kaynaklarımızla, bütçesi olan iyi bir takımla oynayacağız. Güzel maç olacak. Hak eden kazansın. Spor dostluk ve kardeşliktir. DAÜ’ye yakışır bir şekilde mücadele edeceğiz.”açıklamasında bulundu.

 

Bener: En güçlü rakibimizle oynayacağız

Ligde lider durumda yer alan Lefke Avrupa Üniversitesi Antrenörü Ruhsar Bener de gazetemize verdiği demeçte şunları söyledi:

“Ligdeki en güçlü rakiplerden biri ile oynayacağız. Biz bu yıla şampiyonluk parolası ile girdik.  Rakibimize saygı duyuyoruz. Onlar da bu yıl yeni transferler yaptılar. Onlar seyirci ve saha avantajı ile oynayacaklar. Geçen yıl ilk kez liglere katılan takımımıza takviye yapıp yeni bir pasör ile kadro oluşturduk. Amacımız kazanılan maçlar ile birlikte voleybolun güzelliklerini de yansıtabileceğimiz centilmence müsabakalarda LAÜ’yü en iyi şekilde temsil etmektir. Bize verilen destek, güven çok değerli. Bunun için yönetim kurulumuz, rektörümüz Mehmet Ali Yükselen’e, Kulüp Başkanımız Akın Cellatoğlu’na ve Voleybol Şube Sorumlumuz İlhan Terzioğlu’na teşekkürü bir borç biliriz.”

 

 

Kadınlar Ligi

Takımlar              O  G  M  AS  VS  P  AV

1.LAÜ                   2   2   0    6     0  6    6

2.DAÜ                  2   2   0    6     0  6    6

3.Y.Erenköy B.     2   1   1    3     4  3   -1

4.YDÜ                  3   1   2    4     6  3   -2

5.Vakıflar               3   0   3    0     9  0   -9

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar