BasketbolSpor

DAÜ yeniden potada


Basketbolda, 4 yıl aradan sonra, Doğu Akdeniz Üniversitesi yeniden Büyük Erkeler Ligine girme kararı aldı

 

daü basketbol

BASKETBOLA DESTEK VERECEĞİZ: DAÜ Spor İşleri Müdürü Cemal Konnolu: Biz zaten kopmadık. Sadece üst yapıların sürdürülemez bir duruma geldiğinden dolayı geri çekildik. Yaklaşık 4 yıl önce söylediğimiz noktaya bugün gelindi. Biz de elimizi taşın altına sokmaya karar verdik

 

Tonguç KOTAK

Doğu Akdeniz Üniversitesi, Basketbol Federasyonu ile anlaşarak yeniden Büyük Erkekler Ligine girme kararı aldı.

Basketbolda yaşanan takım sıkıntısının aşılması için Federasyon ile kulüpleri gerçekleştirdiği toplantılar neticesini vermeye başladı. Doğu Akdeniz Üniversitesi yeni sezonda Basketbol Liglerine girme kararı alması dikkat çekti.

 

DAÜ, evet dedi

Kulüp sayısının artırılması ve sürdürülebilir bir yapıya ulaştırılması için katılımcılara her türlü kolaylığın sağlanmasının alındığı Basketbol Federasyonu ile kulüplerin anlaşmalarının ilk önemli adımı Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden gelmesi camiayı mutlu etti.

 

“DAÜ olarak varız”

Doğu Akdeniz Üniversitesi Spor İşleri Müdürü Cemal Konnolu, Havadis’e konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Biz zaten Basketboldan kopmadık. Sadece üst yapıların sürdürülemez bir duruma geldiği gördüğümüzde alt yapıda çalışma yaptık federasyonun küçükler liglerinde yer aldık. Yaklaşık 4 yıl önce söylediğimiz noktaya bugün gelindi.

KKTC Üniversiteler Spor Federasyonunun düzenlediği karşılaşmalarda takım sayısı ligdeki takımlardan fazla. Tek koşulun öğrenci olduğu yapı her üniversiteye kolaylık sağlar. Ayni yapının devamı ülke basketboluna bir can suyu olacaktır. Mevcut federasyonun almış olduğu karar bana göre olumludur. Buradan hareketle DAÜ olarak üniversitede okuyan ve basketbolu seven sporcuları ligde de oynatarak daha fazla maç yapmalarını sağlayacağız. Amacımız kesinlikle şampiyonluk değildir. Daha fazla kişiye basketbol oynatmayı amaçlıyoruz. Bünyemizde bulunan antrenörümüz Cüneyt Doğa yönetiminde basketbola elimizden gelen desteği vereceğiz. “dedi.

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı