Kıbrıs

DAÜ Okullarıyla İlgili Soruşturma Topluma Verilen Sözün Gereği

DDAÜ-SEN’den yapılan yazılı açıklamada, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris’in dün düzenlediği basın toplantısında konuya ilişkin açıklamalarına yer verilerek, şikayet  dosyası üzerinde Bakanlar Kurulu’nda konsensüse varılamaması eleştirildi.

“DAİ, DAK ve DAÜ Kreşi’nin Doğa Okulları’na peşkeş çekilmesine karşı duran partilerin şu anda hükümette bulunduğu” ifade edilen açıklamada, “Bu bağlamda, DAÜ-SEN, Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan şikâyet dosyası üzerinde CTP, DP-UG ve TDP’nin neden uzlaşıya varamadığını merak etmektedir” denildi.

“CTP-BG, TDP, DP-UG, Bakanlar Kurulu ve Başbakan Sibel Siber’in; DAÜ’deki sayısız usulsüzlüklere yönelik olarak vakit kaybetmeden Bakanlar Kurulu’nca soruşturma açması topluma verdikleri sözün bir gereğidir” şeklinde devam eden açıklamada, sendikanın seçimden sonra da konuyu çok yakından takip edeceği vurgulandı.

Açıklamada, görevde olduğu kısa sürede konuyla ilgili girişim yapan Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris’e teşekkür edildi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı