Spor

Dartsta uluslararası adım; “Northern Cyprus Open”


2019’DA YAPILACAK 15-22 Ekim 2019 tarihleri arasında ülkemizde düzenlenecek olan “Northern  Cyprus Open” ve “Northern  Cyprus Masters” turnuvaları erkekler ve kadınlarda, hem “A”, hem “B” kategorilerinde gerçekleşecek.

Dünyanın en büyük darts örgütü ve Dünya Darts Federasyonu’nun kurucu üyesi olan British Darts Organisation (BDO)’nun Ekim 2019’da düzenleyeceği profesyonel darts açılış turnuvasının adını alırken, ev sahipliğini üstleniyoruz.

15-22 Ekim 2019 tarihleri arasında ülkemizde düzenlenecek olan “Northern Cyprus Open” ve “Northern  Cyprus Masters” turnuvaları erkekler ve kadınlarda, hem “A”, hem “B” kategorilerinde gerçekleşecek.

66 üye ülkeden oluşan ve profesyoneller için turnuvalar düzenleyen BDO ile uzun bir süredir yapılan görüşmeler sonucu pozitif bir adım atılarak, ilk kez ülkemizin adını alarak yapılacak bu turnuvalar için 10 yıllık bir anlaşma yapıldı ve her yıl ayni ayda (Ekim) devam etmesine karar verildi.

Büyük başarı

Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu Başkanı Gürtap Davutoğlu, önemli bir başarının altına imza attıklarını vurgularken, ilk kez darts adına bir açılım olduğunu ve bundan sonra bu açılımların devam edeceğini söyledi.

Kısır bir döngüde canla başla mücadele sergilediklerini hatırlatan Davutoğlu, önümüzdeki günlerde “Northern Cyprus Open” ile ilgili detayların şekilleneceği ve tüm detayları kamuoyu ile paylaşacağını açıkladı.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı