Dakikalarca kurtarılmayı bekledi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mayıs 24, 2024
Kıbrıs

Dakikalarca kurtarılmayı bekledi

Dakikalarca kurtarılmayı bekledi

 

DEVRİLEN TIR ALEV ALDI… Lefke Güzelyurt anayolunda dün akşam saatlerinde direksiyon hakimiyetini kaybeden 63 yaşındaki tır sürücüsü Ziya Terzi önce yolun solundaki hurma ağacına çarptı. Daha sonra da çarpmanın etkisiyle dorseden ayrılan THU 053 plakalı tır devrilerek alev aldı


SÜRÜCÜ ARAÇTA SIKIŞTI… Devrilen tır içinde kalan 63 yaşındaki tır şoförü Ziya Terzi araç içerisinde sıkıştı. Tır şoförünü araçtan çıkarmak için sivil savunma ve itfaiye ekipleri seferber oldu. Uzun uğraşların ardından araç içerisinden çıkarılabilen tır sürücüsü Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Araç sürücüsünün durumunun ciddi olduğu öğrenildi

Gürsel KARAGÖZLÜ
Lefke-Güzelyurt anayolu üzerinde kontrolden çıkan tır önce yolun solunda bulunan hurma ağacına çarptı. Daha sonra da hurma ağacına çarpan tır, dorseden ayrılarak devrildi.
Kaza dün akşam Lefke-Güzelyurt anayolu üzeride saat 19.50 sıralarında THU 053 plakalı tırın sürücüsü 63 yaşındaki Ziya Terzi’nin direksiyon hakimiyetini kaybetmesi nedeniyle yolun solundaki hurma ağacına çarparak, tırın 1993R plakalı dorseden ayrılarak devrilmesi sonucu meydana geldi.

Sürücü araçta sıkıştı…
Çarpmanın etkisi ile ikiye ayrılan tır şoförünü kurtarmak için itfaiye ve sivil savunma ekipleri seferber oldu. Uzun uğraşların ardından araç içerisinden çıkarılabilen tır sürücüsü Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Araç sürücüsünün durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

Tır alev aldı…Devrilmenin etkisiyle alev alan tır görenleri paniğe düşürdü. İtfaiyenin anında müdahalesi sonucu yangın kısa süre de söndürüldü. Tırın alevler içerisinde kaldığını gören THU 053 plakalı tır şoforü baygınlık geçirdi.

Trafik tıkandı…
Kaza nedeniyle Lefke Güzelyurt anayolu yarım saatliğine trafiğe kapatıldı. Trafik akışı daha sonra polis kontrolünde sağlanırken, sürücüler saatlerce trafiğin açılmasını bekledi.

 

 

 

Lefke Güzelyurt anayolunda dün akşam saatlerinde meydana gelen kazada 63 yaşındaki araç sürücüsü ziya Terzi ağır yaralanarak Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar