Kıbrıs

“Daha güzel bir Girne için adayım”CTP Girne Belediye Başkan adayı Birol Karaman, Havadis TV’de, Mehmet Moreket’in sunduğu “Havadis Sabah” programına konuk oldu. Karaman, projelerini, hedeflerini anlattı

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Girne Belediye Başkan adayı Birol Karaman, Girne’nin son yıllarda sadece sorunlarla anıldığını söyleyerek yapılan kamuoyu araştırmalarına göre belediyeden en çok şikayetçi olan insan topluluğunun da Girne’de olduğunu ifade etti.

Girne’yi yeniden ayakları üzerinde durdurup, ileriye taşımak için aday olduğunu ifade eden Karaman, “Mimarıyla, sosyal bilimcisiyle daha birçok alanda uzman kişilerle çalıştık. Hazırlıklarımızı yaptık. Girne’yi bugün bulunduğu noktadan çok daha iyi noktaya taşımak, altyapısı güçlü, trafik ve kanalizasyon sorunu çözülmüş bir Girne için adayım. Hedef daha güzel bir Girne, amacımız hizmet” diye konuştu.

“Bizi yaptığımız işlerle değerlendirsinler”

Birol Karaman, sorunları çözme noktasında, Girne Belediyesi’nde şuanda bir iradenin olmadığını, ancak kendisinin ekibi ile birlikte yürüttüğü çalışma çerçevesinde gerekli tespitleri yaptıklarını ve bu sorunların çözümü noktasında hazırlıklarını tamamladıklarını dile getirdi.

Karaman, “’Her gelen çözümle geliyor, çözümsüz gidiyor’ önemli bir yorum. Bizim bugüne kadar yaptığımız işlere baksınlar; görevlerimizi nasıl sonuna götürdüğümüze baksınlar. Çok küçük yaşlardan itibaren partinin içinde görevlerde yer aldık, bizi o çerçevede değerlendirsinler” dedi.

Birol Karaman, siyasette yeni bir dönemin başlangıcı olduklarını belirterek, insanları kötüleyerek bir yere varılamayacağına inandıklarını, seçim süreci içerisinde kimseyi kötüleyecek bir biçimde söylemelerde bulunmayacaklarını belirterek, sadece yapılan ve yapılmayanlar üzerinde ve belediye üzerinde değerlendirmeler yapacaklarını belirtti.

 “İddialı projelerimiz var”

CTP Girne Belediye Başkan adayı Karaman, ortada yapılmayan birçok iş olduğunu savunarak “Bizim iddialı projelerimiz var. Makyaj projeler değil, geleceğe yatırım yapacak türden, Girne’yi kurtaracak projeler” dedi.

Bu projelerden birinin yağmur suyu taşkınlarını önleme projesi olduğunu söyleyen Karaman, Girne’nin geçmiş yirmi beş yılın yağış verilerini incelediklerini ve şehrin 3 boyutlu simülasyonunu çıkararak, harita işledikleri belirtti.

“Simdi biz de tam bu noktada, Girne Belediyesi olarak bu işin lokomotifliğini yüklenip, gerekirse AB’den ve çeşitli kurumlardan katkı alıp yapacağız” diyen Karaman, Girne’nin artık deneme yanılma metotlarıyla yönetilemeyeceğinin bilincinde olarak, bilimsel çerçevede, halkın katılımını sağlayıp, çeşitli kurumlarla işbirliği yapıp kalıcı ve köklü çözüm üreteceklerini dile getirdi.

Birol Karaman, liman konusuna da öncelik vereceklerini kaydederek, Girne limanı ile ilgili çok aktif bir çalışma içerisinde olacaklarını kaydetti, hiçbir kurumu dışlamadan, işbirliği içerisinde ve el birliğiyle limanı çok güzel bir noktaya taşıyacaklarını söyledi.

“Trafiği 1 yıl içerisinde rahatlatacağız”

Birol Karaman, Girne’deki en büyük sorunlardan birinin de trafik olduğunu söyleyerek, bir sene içerisinde şehirdeki trafiği rahatlatacaklarını kaydetti.

Karaman, “Bu konuda gerekli çalışmaları yaptık. AB’de çalışan ve daha önce bu işe kafa yormuş insanlarla çalıştık. Öte yandan ben bu bahsettiğim yatırım projelerini yönlendirmek üzere mühendislik eğitimi aldım, yüksek lisans doktoramı çevre üzerine yaptım. Ekip ruhu ile Girne’yi bulunduğu noktadan alıp ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı