Atletizm Federasyonu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 15 Kasım Cumhuriyet Yol Koşusu dün Lefkoşa’da yapıldı.
Atletizm Federasyonu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 15 Kasım Cumhuriyet Yol Koşusu dün Lefkoşa’da yapıldı. Başkentte gerçekleşen yol koşusu, Küçük Kızlar (800 Metre), Küçük Erkekler (1000 Metre), Yıldız Kızlar (1500 Metre), Yıldız Erkekler (2000 Metre), Genç Kızlar (2000 Metre), Genç Erkekler (3000 Metre), Kadınlar (8000 Metre) ve Büyük Erkek (8000 Metre) olmak üzere 8 ayrı kategoride yapıldı. Ferdi ve takımsal klasmanda değerlendirilen yarışta kadınlar kategorisinde takım olmadığı için sadece ferdi değerlendirme yapılırken büyük erkekler kategorisinde ise tek takım olan GKK birinci oldu. Ferdi dereceye girenlere madalyaları ile takımsal klasmanda dereceye girenlere kupaları yarış sonunda düzenlenen ödül töreninde Atletizm Federasyonu Başkanı Hüseyin Eğitmen, MEB Ortak Hizmetler Dairesi Müdürü Ersin Doğaç, Kıbrıs Gazisi Ast Subay Ahmet Doğan ve okul öğretmenleri tarafından verildi.
Ferdi Dereceler:
Küçük Kızlar (800 Metre)
Koşucu Takımı Derecesi
1.Nilgün Akbulut Yakın Doğu İlkokulu 3:02
2.Özge Su Şeker Şehit Mehmet Eray İlkokulu 3:18
3.Ülfet Tomak Özgürlük İlkokulu 3:24
Küçük Erkekler (1000 Metre)
Koşucu Takımı Derecesi
1.Al Rüzgar Akkaya Levent Primary School 3:46
2.Erdem Emir Levent Primary School 3:47
3.Efe Aktaş Dikmen İlkokulu 3:49
Yıldız Kızlar (1500 Metre)
Koşucu Takımı Derecesi
1.Aleyna Göçkün The Future American College 6:00
2.Yağmur Bozoğlan The Future American College 6:05
3.Dilber Davulcular Canbolat Özgürlük Ortaokulu 6:11
Yıldız Erkekler (2000 Metre)
Koşucu Takımı Derecesi
1.Salih Ünveren Yakın Doğu Kolej 7:12
2.Bora Altun Yakın Doğu Kolej 7:16
3.İsmail Karmaner Atleks Sanverler Ortaokulu 7:25
Genç Kızlar (2000 Metre)
Koşucu Takımı Derecesi
1.Demet Çakır Yakındoğu Koleji 8:47
2.Melda Akbayır The American Future College 8:49
3.Misengabu Mamasa Yakındoğu Koleji 8:56
Genç Erkekler (3000 Metre)
Koşucu Takımı Derecesi
1.Mustafa Özalp Bekirpaşa Lisesi 9:41
2.Mustafa Yorulmaz Yakındoğu Koleji 10:23
3.Kadir Yiğit Taşkın Atatürk Meslek Lisesi 10:24
Kadınlar (8000 Metre)
Koşucu Takımı Derecesi
1.Ayça Küçükakça Ferdi 41:51
2.Sevim Yıldız Ferdi 44:38
3.- – –
Büyük Erkekler (8000 Metre)
Koşucu Takımı Derecesi
1.Hakan Tazegül Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı 27:22
2.Aytekin Sanin Ferdi 27:24
3.Eser Kurt Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı 28:06
Takımsal Dereceler:
Küçük Kızlar (800 Metre)
Takım Puan
1.Yakın Doğu İlkokulu 23
2.Şehit İlker Kartel İlkokulu 61
3.Özgürlük İlkokulu 62
Küçük Erkekler (1000 Metre)
Takım Puan
1.Levent Primary School 25
2.Yakın Doğu İlkokulu 28
3.Dikmen İlkokulu 35
Yıldız Kızlar (1500 Metre)
Takım Puan
1.The Future American College 13
2.Canbolat Özgürlük Ortaokulu 59
3.Anafartalar Lisesi 61
Yıldız Erkekler (2000 Metre)
Takım Puan
1.Atleks Sanverler Ortaokulu 23
2.Yakın Doğu Koleji 25
3.Polatpaşa Lisesi 49
Genç Kızlar (2000 Metre)
Takım Puan
1.Yakın Doğu Koleji 20
2.The American Future College 26
3.Bülent Ecevit Anadolu Lisesi 58
Genç Erkekler (3000 Metre)
Takım Puan
1.Yakın Doğu Koleji 21
2.Atatürk Meslek Lisesi 56
3.Bülent Ecevit Anadolu Lisesi 65