CTP-BG İskele İlçe Başkanlığına Önder Sennaroğlu seçildi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Ocak 28, 2023
Kıbrıs

CTP-BG İskele İlçe Başkanlığına Önder Sennaroğlu seçildi

CTP-BG İskele İlçe Başkanlığına Önder Sennaroğlu seçildi

CTP-BG’den yapılan açıklamaya göre, İskele İlçe Kongresi’nin Divan Başkanlığın CTP-BG Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Örgüt Sekreteri Niyazi Düzgün yaptı.
Parti Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu İskele İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada, düzenlenen ilçe kongrelerinde güzel işler ve çalışmalar yapıldığını hatırlatarak, “Partimiz Kıbrıs Türk halkının garantisidir. Sivilleşmenin ve kendi kendini yönetmenin garantisidir, partimiz emeğin alın terinin karşılığının alınacağının ve Kıbrıs sorunun çözümün garantisidir” dedi.

Yorgancıoğlu, bu bağlamda CTP-BG’nin Kıbrıs Türk halkı nezdinde önemli bir yeri olduğunu ileri sürerek, Ulusal Birlik Partisi’nin  (UBP) tek sevgisinin koltuk sevgisi olduğunu iddia etti.


Özkan Yorgancıoğlu, UBP’nin politikalarında emek ve insan olmadığını,  sadece kendi kazançlarını düşündüklerini ileri sürerek, UBP’nin Kıbrıs Türk halkının siyasal iradesine sahip çıkma gibi bir derdi de olmadığını savundu.

“Onların tek yaptığı başkalarının önlerine koyduğu planları uygulamaktır. Çiftçi, hayvancı, narenciyeci, esnaf kan ağlıyor. Emekli ve memur zaten dört yıldan beri artış almadı. İş insanları kan ağlamaktadır”  diyen Yorgancıoğlu, halkın CTP-BG’den çok şey beklediğini belirtti.

Yorgancıoğlu, ülkeyi bugün yöneten UBP’nin halkın kimliğini, kişiliğini, siyaset iradesini ayaklar altına alan, ekonomi varlıklarımızı peşkeş çeken bir anlayış içinde olduğunu ifade ederek,  UBP’nin parti içi iktidar yarışı yüzünden halkın sorunlarını göz ardı ettiğini ileri sürdü. Yorgancıoğlu, “Buna artık tahammülümüz kalmamıştır. Ne halkımızın ne partimizin” ifadesini kullandı.

SOYER

CTP-BG eski Genel Başkanlarından Ferdi Sabit Soyer ise konuşmasında, “Bu yarışta şunu gördük; arkadaşlarımız kendi ararında seçim yapıyor. Yaşı kaç olursa olsun, doğduğu yer neresi olursa olsun partimiz için en iyi olanı seçiyor. Suyun üç hali vardır. Akışkan, buhar ve donmuş hali… Hal ne olursa olsun suyun formülü değişmez” dedi.

Soyer, CTP-BG’nin temel direk noktasının emek olduğunu ifade ederek, emeğin en yüce değer olduğu yerin CTP-BG olduğunu vurguladı.

CTP-BG için ikinci temel noktanın barış ve insan, halkların dostluğu ve kardeşliği olduğuna işaret ederek, bunların birleşmesiyle CTP-BG’nin oluştuğunu anlatan Soyer, “Herkesin ortak formülü suyun 3 halinde olduğu gibi formülün aynı olmasıdır. Bunlar asla sarsılmaz. Bayrağımızı insanların sevgisine ve geleceğe doğru, sevgi, adalet, demokrasi ve barış kalesine, emeğin ve halkın çıkarlarına dikin” dedi.

AKANSOY

CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy ise konuşmasında, İskele-Karpaz bölgesinin her zaman zevkle çalıştığı bir bölge olduğunu belirterek, “Bu bölgenin toprağından mı kimyasından mı bilmiyorum ama samimiyetle, dostlukla çok önemli çalışmalar yaptık, önemli başarılar elde ettik. Önemli olan partinin başarısıdır dolayısıyla görev alan-almayan herkes yarın kol kola aynı değerler için birlikte çalışacak” dedi.

UBP’Genel Sekreteri Necdet Numan’ın kullandığı bazı sözleri de eleştiren Akansoy, alkışlanan şöyle dedi.

“UBP Necdet Numan gazetecilere dert yanıyor. ‘Bizimle neden uğraşıyorsunuz, CTP’de yumruklar konuşuyor’ diyor. Ona en güzel cevabı şuan karşımda duran bu kongre verir. Buradaki düzeyi gelip görmelerini tavsiye ederim ki kendi partilerine de örnek olsun. CTP ile UBP’yi kıyaslamak akıl işi değil. CTP bir dostluk ortamıdır, aile ortamıdır, birbirine sarılan insanlardan oluşur. CTP’de kaybeden ya da kazanan olmaz herkes bu partinin değeridir. Yeni dönemde KKTC’de barış ateşi umut ediyorum ki ilk olarak Karpaz’da yanmaya başlayacak.”

SOLYALI

CTP-BG Gençlik Örgütü Genel Başkanı Ürün Solyalı ise İskele İlçe Kongresi’ndeki konuşmasında Gençlik Örgütü’nün kurumsal kimliği ve sorumluluğu çerçevesinde Kurultay süreci yaşanırken her zaman tutarlı bir tarafsızlık yürüttüğünü, üyelerine hiçbir telkinde bulunulmadığını söyledi.

Solyalı, partinin tüm kademelerinde aynı olgunluğun sergilenmesinin CTP-BG’yi diğer partilerden ayıran en önemli unsur olduğunu ileri sürerek özetle şöyle dedi:

“Kongrelerimizde aday olan tüm üyelerimize başarılar diler, oy kullanacak tüm delegelerimize örgütsel demokratik kültürümüzün gelişimine hem şimdi hem de kongre sonrasında koyacakları katkılar bakımından teşekkür ederiz. Vakit geldi geçti. Şimdi ayağa kalmak zamandır. Demokrasi için, barış için, sosyo-ekonomik gelişim için, İskele için, Karpaz için ayağa kalkma zamanıdır.”

SENNAROĞLU

CTP-BG İskele İlçe Başkanı Önder Sennaroğlu ise Kongre’deki konuşmasında, UBP’nin bin bir yalan vaatle sendikaları Sivil Toplum Örgütleri ve halkı kandırarak hükümete geldiğini ileri sürerek, Kıbrıs Türk toplumunun bütün değerlerini birilerine ve özel şirketlere peşkeş çekildiğini iddia etti.

Sennaroğlu, ekonominin dibe vurduğunu, tarım üreticileri ve hayvancıların iflasın eşiğinde olduğunu iddia ederek, ülkenin bu hale UBP tarafından getirildiğini kaydetti.

Değişen dünyada ülkenin ciddi riskler altında olduğunu ifade eden Sennaroğlu şöyle dedi:

“Basiretsiz UBP tarafından iyi yönetilmeyen ülkemiz son dönemde yaşamsal bir önem arz etmektedir. Bu kapsamda toplumumuzun çıkarlarını gözeten, üretken, verimli hizmet programları hazırlayan kentlerimizin sosyal yaşamın düzenlenmesinde insanı merkeze koyan katılımcı, demokratik, emeğe ve sosyal adalete saygılı olmayı kılavuz edinen birlik ve dayanışma içinde yaşamayı öncelikli olarak gören, halkın çıkarlarını titizlikle gözeten, gerek yerelde gerekse de iktidarda bir sol partiye ihtiyaç vardır. O da Cumhuriyetçi Türk Partisi’dir.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar