CTP, 1 Mayıs’ta işçi yürüyüşüne katılacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Kıbrıs

CTP, 1 Mayıs’ta işçi yürüyüşüne katılacak

CTP

CTP’nin, 1 Mayıs günü saat 18.30’da, çocuğu, genci ve yaşlısıyla Kuğulu Park’ta buluşacağını kaydeden Akansoy, “Bu memleketin kimin olduğunu göstermek adına halkımızla meydanda olacağız” dedi.
Akansoy, bugün yayınladığı açıklamada, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın çözüm, birlik ve mücadelenin her zamankinden daha acil ve gerekli olduğu bir dönemde kutlanacağını söyledi.

Kıbrıslı Türk insanının bir yandan hâkimiyetçi anlayışlara, bir yandan ayrılıkçı dayatmalara, bir diğer yandan ise neo-liberal politikalara karşı bir mücadele verdiğini savunan Akansoy, ülkede uygulanan ekonomik, kültürel ve sosyal politikalarla her geçen gün daha da kötüye gidildiğini iddia etti.


Akansoy, “Bu şartlarda, federal bir Kıbrıs’a ulaşmanın ne denli hayati ve Kıbrıslı Türklerin varoluş sorununa karşılık gelecek yegâne çözüm modeli olduğu açıktır” dedi.

Kıbrıslı Türklerin kimliği, yaşam tarzı, gelenekleri ve  geleceği ile ilgili bir “dönüştürme politikası”, bir “sosyal mühendislik projesi” ile karşı karşıya olduğunu ileri süren Akansoy, Kıbrıslı Türklerin hak etmedikleri, kendilerine yakışmayan bir yönetimle karşı karşıya olduğunu iddia etti.

Akansoy, şöyle devam etti:

“1 Mayıs alanını gelecek güzel günlerin çiçek bahçesine dönüştüreceğiz. Farklıklara saygı duyarak, ortak hedef ve amacın birliğini yaratacağız. Ezen ezilen ilişkisinin ortadan kalktığı, özgür ve eşit bir dünya için, tam demokrasi ve sivilleşme için, kapitalizme, militarizme ve şovenizme karşı yeni bir hayat, başka bir dünya için kol kola gireceğiz. Bölgemizde emperyal güçlerin petrol ve doğal gaz üzerinden pazarlığa başladığı yeni tehlikeli oyunlarına karşı, halkların kardeşliği ve güvenli geleceği için yol alacağız. Federal çözüm için şarkımızı söyleyecek, her yeni güne umutla bakmak adına bu yola çıkmış tüm örgüt, parti ve sendikalardaki dostlarımızla kararlılık ve umutla yürüyeceğiz. Her ezilen birey ve kesimin yanında yer almanın, emek cephesinin partisi olmanın onuruyla yeni umut ve heyecanla korteje katılacağız”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar