Coşkun Uslanmıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 4, 2023
Kıbrıs

Coşkun Uslanmıyor

Coşkun Uslanmıyor

Gaziler köyünde terk edilmiş vaziyette bulunan bala makinesinin üzerinde takılı kalan başka bir araca ait parça, polisi hırsızlara götürdü. Bala makinesi hırsızlığı ile ilgili yapılan polis soruşturmasında 4 kişi tutuklandı

Duygu ALAN
Gaziler Köyü’nde terk edilmiş bir bala makinesi bulunduğuna dair önceki gün harekete geçen polis, makinenin çalıntı olduğunu tespit etti ve yapılan soruşturmada, hırsızlık zanlısı Coşkun Alaslan, Ecevit Kunna, Serdar Kunna ve Ecevit Mütella isimli dört kişi gözaltına alındı.
Zanlılar Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.


Aracından kopan parça ele verdi
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, önceki gün saat 09.00 sıralarında, Gaziler köyünde terk edilmiş vaziyette bir bala makinesi olduğunun bilgisini almaları üzerine köye gittiklerini ve sözü edilen kırmızı renkli terk edilmiş vaziyette bulunan bala makinesini tespit ettiklerini kaydetti.
Polis, bala makinesi üzerinde başka bir araca ait bir parça bulunduğunu ve yapılan soruşturma neticesinde bu parçanın, Coşkun Alaslan isimli zanlıya ait ağılda bulunan JB 335 plakalı transit marka araca ait olduğunu tespit ettiklerini söyledi.
Polis, parçanın koptuğu aracın bulunduğu ağıl sahibi Coşkun Alaslan’ı gözaltına aldıklarını, yapılan ileri soruşturmada da Coşkun Alaslan ile birlikte hareket ettikleri gerekçesi ile Ecevit Kunna, Serdar Kunna ve Ecevit Mütella isimli zanlıların gözaltına alındığını belirtti.
Zanlılar hakkında soruşturmanın devam ettiğini açıklayan polis, her dört zanlının da 1’er gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Bugün yeniden mahkemeye çıkarılacaklar
Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Serdar Kunna, mahkemeden özür dileyerek, “Bir daha tekrarlanmayacak” dedi.
Mahkeme dört zanlının da soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
Coşkun Alaslan, Ecevit Kunna, Serdar Kunna ve Ecevit Mütella bugün yeniden mahkemeye çıkarılacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar