Kıbrıs

Çöp sanıp sökmüşler


Alayköy Sanayi Bölgesi’nde açık alanda bulunan alüminyum ve krom parçaların sökerek çaldıkları gerekçesiyle tutuklanan 5 kişi dün mahkemeye çıkarıldı

Devrim DEMİR

Alayköy Sanayi bölgesinde Ahmet Taçoy’a ait arsa içerisindeki muhtelif dolaplara zarar verip üzerinden parça çalan zanlılar Murat Demir, Vahit Bayır, Mehmet Güleryüz, Mustafa Yürek ve Kasım Aslanoğlu tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldılar
Kıdemli Yargıç Tacan Reynar,  zanlıların ilk etap da soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. 

Suçlarını kabul ettiler

Lefkoşa Adli Şube2de görevli polis memuru Can Doğan olayla ilgili bulguları aktardı.

Doğan, Murat Demir, Vahit Bayır, Mehmet Güleryüz, Mustafa Yürek ve Kasım Aslanoğlu’nun önceki gün tutuklandıklarını anlattı.

Doğan, Ahmet Taçoy’a ait Alayköy Sanayi Bölgesi 3. Cadde üzerinde bulunan arsa içerisindeki tahmini değerleri toplam 15 bin TL olan 18 adet ahşap ve 20 adet alüminyum çekmeceli dolapların kasten ve kanunsuz olarak hasara uğratılarak, dolaplar üzerinde bulunan alüminyum ve krom parçaların sökerek çaldıklarının tespit edildiğini söyledi.

Polis,  zanlıların tespit edilmesi üzerine mahkemeden alınan derdest emri gereği tutuklandığını ve gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiklerini mahkemeye aktardı. Polis, soruşturmanın devam ettiğini belirterek zanlıların birer gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Söz alan zanlılar, “onların orada çöp olduğunu sandık değerlendirmek istedik” beyanında bulundular.

Başa dön tuşu