Çocuk Esirgeme Kurumu Bağış Kabul Ediyor

0
171
Çocuk Esirgeme Kurumu  Bağış Kabul Ediyor

Kıbrıs Türk halkının en eski sivil toplum kuruluşlarından olan ve hayır kurumu olarak faaliyet gösteren Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu, Kurban Bayramı’nda kesilecek kurbanın karşılığı olabilecek maddi katkıyı kuruma bağışlamak isteyenlerin, 0533 840 64 00,  0542 864 68 17, 0542 850 51 85 numaralı telefonlara başvurabileceğini duyurdu.

Kurum, bağışların ayrıca Lefkoşa Türk Bankası’ndaki 00000 168 75 30 veya VakıflarBankası’ndaki 110-8310-3041473 numaralı hesaplara yatırılabileceğini, para yardımlarının makbuz karşılığı alınacağını açıkladı.

ESKİ KREŞ BİNASI HİZMET AÇILIYOR

Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu Başkanı Ayşe Coşar, yazılı açıklamasında, Kurum’a ait Lefkoşa’da Hisar Üstü’nde bulunan eski kreş binasının restorasyonunun tamamlandığını ve yakın bir gelecekte, yepyeni bir çehreyle hizmet vermeye başlayacağını bildirdi.

Çalışan ve maddi gücü zayıf olan ailelerin çocuklarına okul sonrası hizmet verileceğini açıklayan Ayşe Coşar, bu hizmetler arasında, eğitim, kültür, davranış, sosyal ve sanatsal faaliyetlerin olacağını kaydetti.

GÖNÜLLÜLERDEN KATKI BEKLENİYOR

Ayşe Çoşar, faaliyetleri Kurum’un olanakları çerçevesinde sürdüreceklerini ancak gönüllü, hayırsever kişilerin desteğine ihtiyaç duyduklarını vurgulayarak “Gönüllüğün bir erdem olduğu bilincinde olan ve haftada bir veya birkaç saat olsa da, sosyal sorumluluk bilinciyle hizmet vermek isteyen herkesten katkı almaya hazırız. Sanatçılardan, resim, müzik öğretmenlerinden, psikologlardan ve ‘kendi alanımda ben de hizmet vermeye hazırım’ diyen herkesten destek bekliyoruz” diye konuştu.