“Çocuğun morarmış ayaklarını gördüm” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Kıbrıs

“Çocuğun morarmış ayaklarını gördüm”

“Çocuğun morarmış ayaklarını gördüm”

Haspolat’ta 7 yaşındaki Mustafa Diker’i, tecavüz ettikten sonra elle boğarak öldürdüğü iddia edilen baba Erol Diker’in davasında Savcı Ahmet Varol, çocuğun cesedini bulan orman müfettişini tanık olarak dinletti.
Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Bahar Saner, Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi ve Yargıç Musa Avcıoğlu’nun huzurunda görüşülen davada iddia makamı Başsavcılık adına Ahmet Varol ve avukat Özkul Özdevim hazır bulundu.

Tanık: Çocuğun cesedini manken sandım
Savcı Ahmet Varol 8’inci tanık olarak, Orman Dairesi’nde görevli müfettiş Mustafa Çanlar’ı dinletti.
Mahkemede yeminli şehadet veren Mustafa Çanlar, görevlendirilme alanını gösteren harita ve belgeyi mahkemeye emare 12, Alibaba Tepesi’nin yakın plan görünümünü ise emare 13 olarak sundu.
Mustafa Çanlar, yaşadığı korku dolu günü anlattı. 7 yaşındaki Mustafa Diker’in cesedini bulduğu 13 Nisan 2012 tarihinde devriye görevinde bulunduğunu ve Alibaba Tepesi’ne gittiğini açıkladı.
Mustafa Çanlar: “Alibaba Tepesi’ne çıktım. Gabbar toplardım. Yolun bir buçuk metre aşağısında iki morarmış ayak gördüm. Manken bebek sandım. Yaklaştığımda ise, üzerinde kitaplık raf vardı. İnsan olduğunu anladım. 155’i aradım ve ceset bulduğumu bildirdim. Polise kendimi tanıttım. Polis 5 dakika içerisinde tepeye geldi. Çocuk, kırmızı eşofman giyerdi. Eşofmanın beyaz çizgileri vardı. Ayaklarında ayakkabı yoktu. Ceset üzerinde sinekler vardı.”


Avukat: Raf çocuğun boğazına baskı yapıyor muydu?
Avukat Özkul Özdevim, tanığa cesedin üzerinde olan rafın boğazına baskı yapıp yapmadığını sordu.
Tanık Mustafa Çanlar ise, “O kadar dikkatli bakmadım. Raf çocuğun belinden yukarısını örtüyordu. Ceset morarmış vaziyetteydi” dedi.

Dava 5 Mart tarihine ertelendi
Başkan Bahar Saner, davayı, duruşmasına devam edilmek üzere 5 Mart Salı gününe erteledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar