Clinton’dan Trump destekçilerine çok sert ifade - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Eylül 24, 2023
Dünya

Clinton’dan Trump destekçilerine çok sert ifade

ABD Başkanlık seçimleri için Demokrat Hillary Clinton ve Cumhuriyetçi Donald Trump arasındaki yarış kızışırken, Clinton’ın son konuşmasında Trump destekçilerini hedef alarak “Yarısı acınacak halde insanlar” demesi Trump kampının tepkisini çekti.

Seçim kampanyasına mali destek çekmek için düzenlediği toplantılardan birisinde konuşan Clinton, Trump taraftarları için “ırkçılar, cinsiyetçiler, yabancı düşmanlar, islamofoblar. Daha aklınıza ne gelirse…” ifadelerini kullandı.

BBC Türkçe’in haberine göre; Clinton, Trump’ı destekleyenlerin diğer yarısını ise “Umutsuzca değişim isteyen bir kitle” olarak niteledi.

Donald Trump’ın seçim kampanyasından yapılan açıklamada, Clinton’ın bu sözleriyle milyonlarca Amerikalıya hakaret ettiği ifade edildi.

Geçen hafta açıklanan seçim anketleri, Donald Trump’ın Clinton’la arayı kapattığını ortaya koymuştu. Bazı anketler Trump’ı yarışta önde göstermeye başlamış durumda.

Özellikle Ohio ve Florida eyaletlerinde iki başkan adayının başa baş bir yarış sürdürdüğü ifade ediliyor.

Clinton’ın New York’ta düzenlenen ve LGBT topluluğu temsilcilerine hitap ettiği konuşmasının ardından Trump’ın seçim kampanyasını yöneten Kelly Conway, “Clinton pozitif bir ve umut dolu bir seçim kampanyası yürüteceğini söyledikten bir gün sonra milyonlarca Amerikalıya hakaret ediyor” dedi.

Trump’ın sözcülerinden Jason Miller ise “Clinton’ın maskesi düştü. Orta direk Amerikalılar hakknda ne düşündüğü ortaya çıktı” yorumunu yaptı.

‘CLİNTON AŞIRI SAĞCI GRUPLARI KAST ETTİ’

Clinton’ın seçim kampanyası tarafından yapılan açıklamada ise Demokrat Başkan adayının ‘acınacak haldeler’ ifadesini, Alt-Right (Alternatif Sağ) adlı grup için kullandığı ifade edildi.

Alternatif Sağ, Demokratlar tarafından ırkçılık ve anti-demokratik yaklaşımlarla suçlanan Trump destekçisi bir hareket.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar