Cihangir’in intikamı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Köşe Yazarları

Cihangir’in intikamı

Yenicami için olacağı buydu Süper Lig’de. Takım 17 hafta yenilmeme gibi bir istikrarla yoluna devam ederken herkes yerden yere vuruyor takımı. Takım üzerinde olumsuz bir hava oluşturuldu. Dünkü maçta mesela Cihangir karşısında hiçbir şey yapmadılar.

Sezonun ilk 2 haftasında yenilen takımın başında antrenör Osman Emiroğlu ekibi ile getirildi. Ve bu şekilde tam 16 maç geride kaldı. Hem de yenilmeden. 17’inci maçta yenilgi geldi. Yenilgi alınan maçta da hata falan yoktu. Takım olduğu gibi kötüydü.
Hücuma çıkılıyor, rakip ceza alanı içerisinde bir tek Massa. Orta alandan hücum organizasyonu geliştirilecek pas atacak boşta adam yok. İsteksizdiler. Arzu etmiyorlardı. Çıdamlı’nın vatani görevde olması ve eski performansından uzak olması Yenicami’yi çok etkilemiş. Massa gibi bir forveti ileride gören takım uzun top atıyor. E rakip takım savunması da Massa’yı sıkı markaja alınca oyuncu topu alıp dönemiyor, etkili olamıyor. Zaten bunu yapabilse KKTC’de de olmazdı bence.
İşte böyle bir ortamda Yenicami kaçınılmaz yenilgi aldı. Maçın başında Murat’ın sakatlanıp Evren’in girmesi, sonra Evren’in sakatlığının nüksetmesi ve o şekilde oynaması hep dezavantajlar. Ancak hiçbir şey takımın yenilgi almasına sebep değil. Tek sebep isteksizlikti. İstemiyorlardı. Ve kaçınılmaz yenilgi geldi. Hatta farklı yenilgi de alınabilirdi ama kaleci Ali Duvarcı izin vermedi. Direk isim vererek kötülemek istemem çünkü takım halinde çok kötüydü takım ama Yenicami sanki de sahada 10 kişiydi.
Böyle bir Yenicami karşısında ise istekli, azimli, inançlı bir Cihangir çıktı. Bu maç öncesinde yaşanan teknik direktör değişikliği Cihangir’i çok iyi etkiledi. Oyunculara güven gelmiş. Mehmet Ali Özgürgün ile güzel bir hava yakalanmış. Ali Bayır sağ bekte başladı. Defansın ortasındaki Ferda sakatlanıp çıkınca son adam Ali Bayır oldu, Bakır sağ bekte oyuna alındı. Orta saha geçmişi anımsattı. Çok koştu, rakibin oyununu bozdu pas trafiğini sağladı. Hatta hücumda William sanırım Cihangir’deki en iyi oyununu oynadı. E böyle bir ortamda Halil Turan da kalitesini konuşturup müthiş bir gol atınca tabii ki takım kazandı. Cihangir ilk devrede kendilerine ilk yenilgiyi tattıran Yenicami’ye 17 hafta sonra yenilgiyi yaşatarak bir yerde de öç alırken zirve yarışında Kartal’a büyük darbe vurdu. Bu Cihangir’i o kadar iyi tanıdım ki maç öncesi puan veya puanlar alacağını söyledim ve televizyondaki tahminime de yazdım. Yalnız son bölümlerde gözle görülür yorgunluk belirtileri vardı. MALİ bunu fark etmiştir. Takımın yeni antrenman temposuna girdiği belli ve iyiye doğru gidiş var.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar