Köşe Yazarları

Cihangir’e yararSüper Lig’de son haftaların en başarılı iki takımı.

Aralarında birkaç kilometrelik fark olan iki köyün takımı. Bir yerde derbi.
Hal böyle olunca insan izlemek istiyor.
Ancak havanın şiddetli esen rüzgarlı olması seyir zevki olmayan bir futbol izletti. Bir de iki takımın da mağlup olmama düşüncesi çok fazla gol veya gol pozisyonu yaratmadı.
İlk devre Cihangir, rüzgarı arkasına alarak oynarken Mete ve Fırat gibi iyi ve etkili şut vurabilen oyuncular olduğundan Cihangir’e şans vermiştim. Fakat bu avantajı Cihangir iyi kullanmadı.
Sanırım Cihangir’in rüzgarı arkasına alarak oynadığı ilk devrede uzaktan etkili tek şutu olmadı. İki serbest vuruş kullandı. Birinde Fırat yerden cılız vurdu barajdan sekti, diğerinde Mete topu arkadaki mandıraya attı.
Serdarlı’ya karşı kanatlardan atak geliştirmeleri Faye ve Kaan gibi oyuncular olduğundan çok faydalı olmayacaktı zaten ve ilk devre, Serdarlı’nın tek atağında, tek tehlikeli pozisyonunda, yine duran topta ve yine Faye’nin kafa golü ile 1-0 Serdarlı üstünlüğünde tamamlandı.
İkinci devre bu kez Serdarlı rüzgarı arkasına alarak oynayacağından galibiyete yakın takım olacağını düşündüm ancak yine yanıldım. Devrenin henüz başında Hasan Mercan’ın ters vuruşunda Patrick’in tamamladığı topla gelen Cihangir golü planları değiştirdi.
Maç 1-1 olduktan sonra Cihangir de Serdarlı da temkinli oynadı. Son bölümlerde galibiyete daha çok ihtiyacı olan Serdarlı Faye’yi ileri alarak risk alsa da iki takım da gol atmayı başaramadı ve 1er puanla takımlar haftayı tamamladı. Alınan beraberlik pek tabi Cihangir’in işine yaradı.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı