Kıbrıs

Cezaevine döner içinde uyuşturucu


Devrim DEMİR

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis ekipleri eşliğinde detektör köpek Diego ile birlikte mahkumların koğuşlarında yapılan aramada ele geçirilen uyuşturucu madde ile ilgili soruşturma devam ediyor. Dönerin içine gizlenmiş uyuşturucuyu Merkezi Cezaevi’ne sokan dülger atölyesinde sorumlu personel Alpay Denizgil, telefonla bağlantı kuran Hüseyin Özvurulmuş ve Muharrem Ünal tutuklandı.
Soruşturma amaçlı gözaltına alınan zanlılar, dün tutukluluk talebiyle Lefkoşa'da mahkemeye çıkarıldı.
Yargıç Meltem Dündar huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, zanlı Alpay Denizgil, Hüseyin Özvurulmuş ve Muharrem Ünal aleyhine yürütülen soruşturmanın ciddiyetine dikkati çekerek 3 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

Telefonla uyuşturucu siparişi
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis çavuşu Mehmet Bayram mahkemede verdiği ifadesinde, Alpay Denizgil, Hüseyin Özvurulmuş ve Muharrem Ünal’ın Merkezi Cezaevi’nde 7 Mayıs tarihinde meydana gelen “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarruf” suçlaması ile gözaltına alındığını anlattı. Polis çavuşu Mehmet Bayram, Merkezi Cezaevi’nde tasarruflarında uyuşturucu bulunan mahkum Kudret Çelebi, Süleyman Bulut ve Ali Tarak’tan alınan ifadenin ardından uyuşturucu maddeyi telefonla anlaştıkları Muharrem Ünal’dan istediklerini itiraf ettiklerini söyledi.

Polis: Uyuşturucu Denizgil tarafından mahkuma ulaştırıldı
Bayram zanlı Muharrem Ünal’ın 13 adet parlak kağıda sarılı Bonzai türü uyuşturucu maddeyi, Hüseyin Özvurulmuş’a teslim ederek döner içine yerleştirdikten sonra Merkezi Cezaevi’nde personel dülger atölyesi sorumlusu Alpay Denizgil’e teslim edildiğini kaydetti.
Bayram yapılan soruşturmada Alpay Denizgil’in içinde uyuşturucu madde olan döneri mayıs ayı içinde Merkezi Cezaevi’nde tecavüz suçundan 12 yıl mahkumiyet alan Kudret Çelebi’ye teslim ettiğini söyledi.  

5 kişi sorgulandı 10 ifade alındı
Polis çavuşu Mehmet Bayram 7 Mayıs tarihinden bu yana Merkezi Cezaevi’nde başlatılan soruşturmanın devam ettiğini 5 kişinin sorgulanarak, 10 kişinin ifadesinin alındığını söyledi.

Telefonlar incelemeye alındı
Polis çavuşu zanlılar ve adı geçen mahkumların sık sık cezaevi telefonu ile görüşmeleri olduğunu tespit ettiklerini ifade ederek, telefon dökümlerinin inceleme altına alındığını kaydetti.
Bayram, cezaevine temin edilen uyuşturucu madde ile ilgili soruşturmanın oldukça ciddi olduğuna dikkati çekerek zanlıların 3 gün tutuklu kalmalarını talep etti.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı