Köşe Yazarları

Çetinkaya’ya yazık oldu

Çetinkaya ile Doğu Akdeniz Üniversitesi arasında oynanan Basketbol Büyük Erkekler Ligi erteleme maçına giderken heyecansız ve beklenen çekişmenin olmayacağına dair düşüncelerim vardı ama maç ilerledikçe hem maç heyecanlı oldu hem de Çetinkaya’nın maçı kazanma noktasına gelmesine tanık oldum ama olmadı.

Bu yıl kurulan Çetinkaya düşük bütçeli kadrosu ile girdiği ligde pek bir şey beklemiyordu ama zaman zaman iyi oynayarak dikkatleri çektiler. Basketbolları gerçekten gelecek için umul vaadediyor. Doğu Akdeniz karşısında kenarda bir-iki tane daha oyuncusu olsa Doğu Akdeniz’e en büyük sürprizi yapabileceklerdi ama olmadı. Gökmen Öder ve öğrencileri, Doğu Akdeniz karşısında maç boyunca hem rakibe iyi savunma yaptılar hem de yılların tecrübesi Hasan Poyrazlı’nın %80 üç sayılık yüzdesi ve gecenin yıldızı 30 sayı atan Çağrı’nın basketleri ile maçı kazanma noktasına gelip kaybettiler. Michael, Yusuf, Ergenç, Veli ve Sayar da ellerinden geleni yaptılar. Özellikle Veli ve Sayar gibi iki genç Sami’ye dönüşümlü olarak yaptıkları savunma ile dikkati çektiler. Bu ikiliye güvenen Gökmen Öder’i de kutlamak lazım. Çetinkaya bu yıl kuruldu gelecek sezon başkan Ömer Arhun bu takıma bir iki yabancı takviye yaparsa lige renk katacaklarına eminim. 19 sayı fark açıp daha sonra yapılan hatalarla maçı kaybettiler. Uzatmada da cesaretli oynadılar ama son anda maçı kaybettiler. Çetinkaya’ya gerçekten yazık oldu.
Bu Doğu Akdeniz Üniversitesi takımını yıllardır seyrederim ama amaçları ne ve ne yapmak isterler anlamış değilim. Yenicami maçını müthiş oynayıp uzatmada kaybederken iyi oyun vardı, Koop’a karşı iyi oynayıp son iki dakikada maçı bırakmaları da ayrı bir olaydı. Ancak Çetinkaya maçında nasıl kazandıklarını gördüm. İlk yarıda ne savunma yapabilen ne de hücumda rakiplerinin savunmasına karşı bir şey yapamayan bir takım vardı. Devre arasında soyunma odasına giderken Cüneyt hocanın yüzü bembeyazdı. İkinci yarıda ise maçı uzatmaya zar zor götürdüler. İbrahim Liman dışında skora katkı koyan ve iyi oynayan isim yoktu. Sami zaman zaman sayı buldu ama o da fazla etkili olamadı. Doğu Akdeniz uzatmada maçı aldı ve çok sevindi ama bana göre bu galibiyete sevinmek yerine neden böyle oluyor sorusunun sormalılar. Bu kafa ile giderlerse işleri iyi değil.
Karşılaşmanın Hakemleri Serdar Kızılsu ile Ulviye Beşe zaman zaman verdikleri kararlarla iki tarafın da tepkisini çektiler. Bana göre de bir iki hatalı düdük çaldılar ama o kadar.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı