Köşe Yazarları

Çetinkaya


Futbol piyasasının içine 6-7 yaşlarında girdim. 8 yaşında babamın elinden tutum futbol maçlarına gazetelere gittim. 10 yaşında elim kalem tutmaya başladı, fotoğraflar çekmeye başladım.

Kısaca yaklaşık 30 senedir buradayım. Geçmişte olduğu gibi, halen şimdi de görevde olup hakkımda ilgisiz alakasız yorum yapıp eleştiren, beğenmeyen başkanlar, yöneticiler hep gittiler ama ben ve benim gibi bu meslekte olanlar hep kaldı buralarda.

Bundan sonra da öyle olacak. Onlar gidecek biz kalacağız.

Bunları neden mi yazıyorum? Çetinkaya için yazıyorum çünkü Çetinkaya’lı bir Süper Lig’i takip edip haber yapmak fotoğraf çekmek biz spor basını için de önemlidir.

Çetinkaya hükümet takımı, Çetinkaya Apoel, Çetinkaya TMT, Çetinkaya Çatoz, Çetinkaya öyle Çetinkaya böyle.

Daha önce canlı yayında söyledim. Yazıp tekrar edeyim. Ben Küçük Kaymaklı sempatizanıyım. Göçmenköylüyüm ayrıca. Gururla söylerim bunları. Ne Çetinkaya’yı severim ne de sempatim var. İster şampiyon olsun ister olmasın. Hiç de sevinmem üzülmem.

Ama dün Çetinkaya’nın yaşadıkları, sonrası söylenenler ve bugün dahil konuşulanlar benim daha önce söylediğim gibi “Çetinkaya’nın Süper Lige, Süper Ligin de Çetinkaya’ya ihtiyacı var” düşüncemin ne denli yerli olduğunu ortaya koymuştur.

Kaymaklı, Gönyeli, Yenicami, Çetinkaya, Doğan, Ocak, MTG gibi takımların hatta Dumlupınar, Baf, Lefke gibilerin Süper Lig’de yer alması gerek. Hem de güçlü şekilde.

Bakın GG düştü, Mesarya çıktı, Türkiye’de Başakşehir şampiyon oldu hiç sosyal medyada Çetinkaya kadar etkin yazılar ve paylaşımlar gördük mü? Ben görmedim.

Evet Çetinkaya’ya karşı bir kin var futbol camiasında. Be hiç seveni olmadığını da bu sezon özellikle gördüm. Ama Çetinkaya’nın yeri Süper Lig dışında asla başka yer değildir, olmamalıdır.

Ben Çetinkaya’nın düşeceğine inanmıyordum ve yanıldım. Tarihte ilk kez küme düştüler dün.

Çetinkaya’nın bundan sonra öncelikle yapması gereken şey iyi bir takım kurmadan önce, kendisini sorgulaması gerekiyor.

Çetinkaya’nın bugün düştüğü durumu Yenicami, MTG, Ocak, Doğan gibi takımlar da yaşadı. Ve şu anda bu takımların tamamı da çok güçlü bir futbolcu alt yapısına sahipler. Yatırım o alanlardadır. Çetinkaya son 1-2 yıldır bu atağı yaptı. Bunun üzerinden devam etmelidirler.

Nasıl ki 16 yaşında bir çocuğa kaleyi teslim ettiler se savunmaya da orta sahaya da forvete de 17-18 yaşında çocuklar konabileceğine inanmalıdırlar. Ve bunu yapmayan takımlar da Çetinkaya’nın düştüğü duruma çok rahat düşeceklerdir bundan sonra.Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu