Kıbrıs

Cesurer: YDÜ’nün birikmiş 11 milyon 532 bin 564 TL elektrik borcu var
Borcunu ödememesi halinde üniversitenin elektriğinin kesileceğini söyleyen Cesurer, KIB-TEK ’e sahip çıkmaya çalışanları görevlerinden almaya dönük her türlü hareketin süresiz grev nedeni olacağını açıkladı.Cesurer, “10 Nisan 2013 tarihi demokrasi düzeyimizin kişisel menfaatler için nasıl ayaklar altına alındığının tarihi olarak anılacaktır” iddiasında bulundu.

Elektrik kesilmesini engelleyemeyeceklerini anlayan üniversite yetkililerinin mahkemeye başvurup bedava elektrik kullanma için karar üretmeye çalıştıklarını savunan Cesurer, üniversite yönetiminin KIB-TEK yönetimini görevden aldırmakla tehdit ettiğini iddia etti.  Cesurer, EL-SEN’in görev başındaki resmi personelin tehdit edilmesine seyirci kalmayacağının bilinmesi gerektiğini söyledi.

“Bu ülkede hem borç ödememek ve hem de borcunu öde diyenleri susturma geleneği kabul görürse KKTC’de demokrasiden bahsetmek mümkün değildir” diyen Cesurer, EL-SEN olarak bu tutum ve davranışların karşısında olacaklarını söyledi.

Cesurer, “Bir taraftan ara emri adı altında alınan kararlarla kurum zarara uğratılırken diğer taraftan çalışanlar tehdit edilebilmektedir. Son kez uyarıyoruz borçlar ödenmediği taktirde tüm üniversitenin elektrik akımı ne pahasına olursa olsun kesilecektir” dedi.devlet piyangosu
Başa dön tuşu